Granule pro psy podle BARFu zaměřené na zdraví

Revoluce ve zdravé výživě od léčitele zvířat

100% Přírodní granule Fit-Crock lisované za studena představují revoluci ve zdravé výživě psů. Na rozdíl od horkem extrudovaných obsahuje Fit-Crock bio aktivní enzymy, přírodní vitamíny a organické minerální látky. Kromě velkého podílu masa (50 až 60 %) obsahují granule Fit-Crock také hodnotné rostlinné složky s vlákninou, mořské řasy, byliny a oleje. Absencí konzervantů, hodnotným složením a širokým zaopatřením se tak blíží zdravé BARF výživě psů.

 

Granule Fit-Crock z přírodní lékárny jsou zaměřena na prevenci a zdraví psů.  
Našim posláním je šíření informací o přirozeném zdraví psů.    

 

12 důvodů proč granule Fit-Crock

1. Zaměřeno na zdraví psů   9. Konzervace a expirace krmiv
2. Výrobcem je léčitel zvířat   10. Proč přidávat doplňky a jaké
3. Postup výroby granulí   11. Podávat suchá nebo namočená
4. Optimální BARF složení   12. Bio aktivní zálivky pro namáčení
5. Přírodní granule bez chemie   13. Shrnutí předností granulí Fit-Crock
6. Kvalita masa v granulích   14. Jak přejít na granule Fit-Crock
7. Obsah masa 50 až 60 %   15. Závěr >> granule plní, co slibují
8. Částečný BARF s masem   16. Autor článku

1. Granule zaměřené na zdraví psů

Alergie, kožní problémy, cukrovka, trávicí potíže, reprodukční a jiné poruchy látkové výměny včetně rakoviny mají společnou hlavní příčinu v nesprávné výživě (extrudované granule, umělé vitamíny). Více informací nabízí článek Příčiny nemocí psů. Za studena lisované granule Fit-Crock od přírodního léčitele jsou zaměřeny na zdraví psů. Vedle syrové BARF stravy jsou granule Fit-Crock osvědčenou prevencí a podporou také při upevňování zdraví.

Granule Fit-Crock z přírodní lékárny jsou zaměřena na prevenci a zdraví psů.  
Granule Fit-Crock z přírodní lékárny jsou zaměřeny na prevenci a zdraví psů.    

Zpět na obsah

2. Výrobcem granulí je léčitel zvířat 

Tvůrcem receptur a výrobcem lisovaných granulí Fit-Crock je přírodní léčitel zvířat pan Clemens Dingmann >> zakladatel německé společnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Přirozené zdraví zvířat). Společnost cdVet je od roku 1998 lídrem na trhu 100 % přírodních krmiv, doplňků stravy a produktů pro péči o zvířata, které lze prohlížet na stránkách cdvet.de nebo v přírodní lékárně pro psy a kočky na baron.cz.

Tvůrcem receptur a výrobcem je přírodní léčitel společnosti cdVet.  
Tvůrcem receptur a výrobcem je přírodní léčitel společnosti cdVet.    

Zpět na obsah

3. Postup výroby lisovaných granulí

Syrové masové a rostlinné složky pro granule Fit.Crock se pomalu šetrně usuší, hrubě namelou a pak se podle receptury smíchají a zvlhčí vodou. Pro udržení formy válečků se přidá škrob z topinamburů (přírodní pojivo) a směs se za studena (při teplotě do 42°C) protlačí přes trubkové koncovky lisovacího stroje. Vylisované tyčinky se po uschnutí lámou na menší kousky >> Šetrná výroba zachovává přirozenou chuť, vůni a výživové hodnoty.

Masové a rostlinné složky se usuší, namelou, smíchají a šetrně vylisují za studena.  
Masové a rostlinné složky se usuší, namelou, smíchají a šetrně vylisují za studena.    

Zpět na obsah

4. Optimální BARF složení granulí

Základem výroby zdravých krmiv je znalost přirozené BARF výživy psů. Proto granule Fit-Crock obsahují kvalitní maso a rostlinné složky s podílem volně rostoucích vysoce bio aktivních bylin (Kopřiva, Pampeliška, Březové listy, Ostropestřec mariánský). Pro optimální výživové zaopatření psů obsahují krmiva Fit-Crock také mořské ryby, semínka, klíčky, mořské řasy a za studena lisované oleje >> Optimální složení granulí podle BARFu.

               Základem zdravých granulí je znalost přirozené BARF výživy psů a kvalita složek.  
Základem zdravých granulí je znalost přirozené BARF výživy psů a kvalita složek.    

Zpět na obsah

5. Přírodní granule bez chemie

Granule Fit-Crock neobsahují žádné doplňkové látky >> přidány nejsou umělé vitamíny, minerální látky, konzervanty ani žádná ochucovadla (sůl, cukr, glutamáty). Neobsahují ani žádná laciná plniva (kůže, kafilerní produkty, odpady z potravinářského průmyslu) >> složeny jsou výhradně z přírodních surovin vysoké kvality, které jsou ve složení korektně deklarovány >> Poctivá kvalita bez chemie pro zdraví psů.

Žádné umělé vitamíny, žádné konzervanty (bez chemie). Žádná laciná plniva.  
Žádné umělé vitamíny, žádné konzervanty (bez chemie). Žádná laciná plniva.    

Zpět na obsah

6.  Kvalita masa v granulích

Granule Fit-Crock obsahují masa ze zvířat z volného chovu krmených přirozenou výživou (v létě se pasou, v zimě dostávají seno). Proto mají více živin a větší bio aktivitu. Použity jsou pouze kvalitní části určené k lidské spotřebě (žádné kafilerní produkty). Vedle svaloviny obsahují masa také vybrané vnitřnosti, drštky a měkké chrupavky. Zaopatření v dále optimalizují také obsažené mořské ryby >> Kvalita bez kompromisů pro zdraví psů.

Masa ze zvířat z volného chovu mají více živin a větší bio aktivitu.  
Masa ze zvířat z volného chovu mají více živin a větší bio aktivitu.    

Zpět na obsah

7. Obsah masa v granulích 50 až 60 %

Podle legislativy musí být ingredience ve složení krmiv řazeny dle jejich hmotnosti v suchém stavu. Maso má v původním stavu více vody než rostlinné složky >> Proto po přepočtení složek na původní hmotnosti v syrovém stavu (před vysušením) obsahují granule Fit-Crock 50 až 60 % masa >> Sčítáme svalovinu (jehněčí & ovčí moučka), krev (krevní moučka), tuk + mořské ryby (moučka z mořských ryb) >> Tento masový podíl se blíží výživě BARF.

Po přepočtení složek na původní hmotnosti obsahuje Fit-Crock 50 až 60 % masa.  
Po přepočtení složek na původní hmotnosti obsahuje Fit-Crock 50 až 60 % masa.    

Zpět na obsah

8. Částečný BARF s masem

Granule Fit-Crock jsou složením a dobou trávení koncipována především pro částečný BARF (ráno krmivo / večer maso) nebo pro BARF pauzu, kdy v rámci dnů až týdnů krmíme jen maso a pak jen krmivo (například na dovolené). Také můžeme krmivo promíchat s masem. Přikrmování 30 až 50 % masa ke granulím Fit-Crock zvyšuje bio aktivitu výživy. Výsledkem je lepší kondice a pevnější zdraví psů >> Proto přikrmování masem doporučujeme.

Fit-Crock je složením koncipován pro částečný BARF (ráno krmivo / večer maso).  
Fit-Crock je složením koncipován pro částečný BARF (ráno krmivo / večer maso).    

Zpět na obsah

9. Konzervace a exspirace granulí

Aby vydržely 1 až 2 roky, jsou granule jiných značek konzervovány umělými vitamíny a éčky (chemie). Tyto syntetické látky, jsou uváděny jako „Vitamíny a stopové prvky (na kg)“ nebo „Doplňkové látky“ kde mají měrné jednotky (mg / IE / IU / µg / mcg / mg/kg). Granule Fit-Crock využívají přirozenou konzervaci vysušením. Díky absenci konzervantů pak mají exspiraci pouze 5 až 6 měsíců >> Omezení, které pro zdraví psů rádi akceptujeme.

Zpět na obsah

10. Proč přidávat doplňky a jaké

Pole a sady, na kterých se dnes pěstují rostlinné produkty (zelenina, ovoce, obiloviny), stejně tak jako půdy pastvin pro hospodářská zvířata, jejichž maso se do granulí Fit-Crock používá, jsou díky intenzitnímu pěstování a chovu chudší na živiny, minerální látky a stopové prvky. Proto přidáváme tyto dva doplňky výživy >> Micro Mineral a Střevní flóra plus které najdeme na stránce Doplňky k BARF >> Tím zlepšujeme výživové zaopatření psů.

Doplňky Micro Mineral a Střevní flóra plus optimalizují výživové zaopatření psů.  
Doplňky Micro Mineral a Střevní flóra plus optimalizují výživové zaopatření psů.    

Zpět na obsah

11. Podávat suchá nebo namočená

Za studena lisované granule Fit-Crock (na rozdíl od extrudovaných) v žaludku nebobtnají. Proto je můžeme bez obav z přetočení žaludku podávat suchá. Pro lepší pochutnání nebo psům se špatnými zuby granule na 20 až 40 minut namočíme (zalijeme teplou vodou). Namočené granule psům lépe voní a navíc do nich můžeme snadněji přimíchat mleté syrové maso nebo doplňky >> Citlivým či nemocným namočené granule ohřejeme na 38 až 42 °C.

Pro lepší chuť, nebo psům se špatnými zuby krmivo namočíme.  
Pro lepší chuť, nebo psům se špatnými zuby granule Fit-Crock namočíme.    

Zpět na obsah

12. Bio aktivní zálivky pro namáčení 

Pro zvýšení bio aktivity lisovaných granulí Fit-Crock je vhodné jako zálivku pro namáčení používat syrové (RAW) čerstvě lisované ovocné a zeleninové šťávy nebo bylinkové čaje. Přínosem jsou také smoothie pro psy z rozmixované zeleniny a ovoce, které výživu obohacují o chlorofyl (nositel kyslíku), vlákninu (čištění střev) a omega 3 mastné kyseliny (metabolismus). Recepty pro psy nabízí kniha Zelené smoothie – Revoluce ve výživě.

Zpět na obsah

13. Shrnutí předností krmiv Fit-Crock  

Kompetentní výrobce Výrobcem krmiv je léčitel zvířat pan Dingmann, zakladatel společnosti cdVet.de

Lisována za studena – Lisováním za studena jsou zachovány enzymy a přírodní vitamíny potřebné pro zdraví.

Čistě přírodní – Žádná chemie, žádné umělé vitamíny, žádné konzervanty, žádná éčka >> 100% přírodní.

Hodně masa – Po přepočtení složek na původní hmotnosti v syrovém stavu obsahuje 50 až 60% masa.

Čistá střeva – Intenzivní trávení díky vláknině >> podpora peristaltiky střev a jejich přirozené čištění.

Částečný BARF Krmiva jsou složením koncipována pro částečný BARF (ráno krmivo / večer maso).

Široké zaopatření – Složením se blíží přirozené BARF výživě psů a tím přispívají k upevňování zdraví psů.

Zpět na obsah

14. Jak přejít na granule Fit-Crock

U psů krmených krátký čas extrudovanými granulemi nebo konzervami (nezdravá výživa) probíhá přechod na granule Fit-Crock obvykle bez potíží. Organismus psa krmeného dlouho a převážně nezdravou výživou je zanesen odpadními látkami a po přechodu na přírodní lisované granule Fit-Crock s vlákninou dochází k vnitřní očistě organismu, což může být provázeno potížemi. Více informací nabízí článek Změna krmiva u psa – jak na to.

Zpět na obsah

15. Závěr >> granule plní, co slibují

Funkční za studena lisované přírodní granule Fit-Crock konzumuje v ČR a SR od roku 2004 spousta spokojených psů. V mnoha referencích zákazníci sdělují zlepšení vitality a často také odeznění kožních či jiných zdravotních problémů svých psů. Je to tím, že granule plní, co slibují >> Proto máme dobrý pocit, že dodáváme poctivé granule a tím přispíváme k upevňování zdraví a spokojenosti psů.

Zpět na obsah

16. Autor článku

Autorem tohoto článku o granulích pro psy Fit-Crock lisovaných za studena je Jaroslav Langer, zakladatel přírodní lékárny baron.cz. Zveřejněno: 22. 12. 2018 / Korektury 11. 2. 2019. Realizace změn >> Jaroslav Langer (obsah sdělení), Milan Kreim (grafika, obrázky), Lucie Jelínková (texty - pravopis).

Zpět na obsah


Obl íbené