Jak uzdravit psa

Lékař nepomohl – iluze uzdravení

S žádostí o radu jak uzdravit svého psa se na nás u Barona často obracejí lidé, kterým veterinární lékař u civilizačních nemocí (např. alergie, kožní problémy) nepomohl. Není divu, protože potlačování příznaků nemocí, blokování imunity, tišení bolesti nebo veterinární diety poskytují dočasnou iluzi uzdravení, ale nepřinášejí trvalé výsledky. Pro snadnější porozumění našemu poradenství a programu přirozeného uzdravení psů doporučujeme nejprve přečíst článek Příčiny nemocí psů. Článek vysvětluje, že příčiny nemocí jsou ve skutečnosti pouze projevy přetížení organismu (mrtvá krmiva, otrava chemií, toxiny) a nedostatku (chybějící látky).

 

.

Obsah

1. Program přirozeného uzdravení psů

2. Vše pro BARF

3. Závěr >> začněte hned >> nikdy není pozdě

4. Je potřeba vydržet

5. Funguje tento koncept uzdravení i pro lidi?

6. Zkušenosti zákazníků

1. Program přirozeného uzdravení psů 

Odstraňuje příčiny – Pro uzdravení psů s pomocí přírodních produktů z nabídky Přírodní lékárny pro psy Vám rádi předkládáme léty ověřený koncepční program, který namísto potlačování příznaků zdravotních problémů odstraňuje příčiny nemoci. Proto tento program vede k přirozenému uzdravení.

Realizovat celý program – Detoxikací nebo doplněním chybějících látek dosáhneme pouze dočasného zmírnění nebo odeznění zdravotního problému. Pro trvalý výsledek (pro skutečné uzdravení) je potřeba realizovat všechny 3 body tohoto programu. Nejrychlejší výsledek přináší realizace celého programu současně.

I. Detoxikovat organismus

II. Doplnit chybějící látky

III. Přejít na přirozenou stravu

I. Postup pro detoxikaci organismu

a) Vyčistit zanesená střeva

Nejprve střevo – Nejprve vyčistíme zanesená střeva tekutým doplňkem výživy Čistič střev (pro psy s citlivým trávením a pro kočky používáme Čistič střev v prášku). Oba čističe odstraňují hnilobný nános a připravují ve střevě příznivé klima pro dobré bakterie.

Doba podávání – Kapalný stejně jako práškový čistič střev podáváme minimálně 2 týdny, nejlépe ale 4 týdny. Při delším podávání zbaví čistič střevní trakt i červů (odčervení), včetně jednobuněčných parazitů. Čističe střev najdeme v kategorii Detoxikace >> Vyčištění střev

b) Doplnit dobré bakterie

Po vyčištění střev – Doplníme dobré bakterie doplňkem výživy Aktivní střevo, který podporuje očistu střeva, dodává organismu psů chybějící látky a dobré bakterie pro vyvážení zdravé střevní mikroflóry. Aktivní střevo je jako doplněk výživy vhodný také k průběžnému doplňování dobrých bakterií.

Doba podávání – Doplněk výživy Aktivní střevo podáváme po dobu nejméně 6 týdnů. Při dlouho trvajících potížích je doporučená doba podávání alespoň 8–10 týdnů. Aktivní střevo najdeme v Přírodní lékárně pro psy >> kategorie Detoxikace >> Dobré bakterie

c) Regenerovat játra, ledviny

S Aktivním střevem – Pro kompletní a důkladnou detoxikaci a regeneraci (očista, zaopatření) orgánů látkové výměny (játra, ledviny) používáme léty osvědčený doplněk výživy Čistič orgánů Toxisan, který podáváme po Čističi střev společně s Aktivním střevem.

Doba podávání – Čistič orgánů Toxisan podáváme po dobu nejméně 8 týdnů. Při dlouho trvajících potížích je doporučená doba podávání alespoň 10–12 týdnů. Doplněk výživy Čistič orgánů Toxisan najdeme v Přírodní lékárně pro psy >> kategorie Detoxikace >> Játra, ledviny

II. Doplnit chybějící látky

Vedle přetížení organismu je druhou příčinou nemocí nedostatek (chybějící látky). Proto musíme chybějící látky doplnit. Více informací o potřebě všech látek v množství a čase nabízí článek Příčiny nemocí psů (odstavec 3. Zákon minima). Pro pomoc při uzdravování psů používáme tyto 3 nejdůležitější doplňky výživy:

III. Přejít na přirozenou stravu

Z mrtvé na živou – Současně s detoxikací a doplňováním chybějících látek je potřeba z mrtvých krmiv (granule, konzervy, vařená strava) přejít na přirozenou živou stravu (BARF). Přejdeme na syrové maso, vnitřnosti, ovoce a zeleninu. Vhodný je také přechod na částečný BARF (syrové maso + za studena lisované krmivo cdVet Fit-Crock).

Zpět na obsah

2. Vše pro BARF

Informace o BARFování, syrové maso pro psy (koncept z přírodní lékárny), zeleninu, přírodní doplňky výživy a další produkty k podpoře zdraví nabízí kategorie Vše pro BARFování psů. V článcích o zdraví najdete také článek Změna krmiva – rady jak na to, který nabízí informace pro hladký přechod na novou zdravou výživu.

Zpět na obsah

3. Závěr >> začněte hned >> nikdy není pozdě

Návrat k přírodě Následováním tohoto programu přirozeného uzdravení svého psa jsme se v tématu výživa a tím také péče o zdraví přiblížily volně žijícím zvířatům, která svoji potravu nevaří, nechodí k lékaři ani do lékárny >> proto jsou zdravá. Návrat k přírodě (k přírodním produktům) je ověřená a jediná fungující cesta ke zdraví.

Nikdy není pozdě – Začněte program přirozeného uzdravení realizovat (nejlépe) hned >> na regeneraci není téměř nikdy pozdě. Pokud není některý z orgánů Vašeho psa nevratné poškozen, dostaví se první radostné výsledky za několik týdnů. Radujte se z upevněného zdraví a nové zářivé vitality svého psa. 

Zpět na obsah

4. Je třeba vydržet

Příznaky detoxikace – U přetížených psů (dlouho mrtvá krmiva, časté nemoci) můžeme během očistného procesu pozorovat příznaky detoxikace jako například: šlem ve stolici, průjem, kožní problémy nebo zápach pokožky.

Detoxikační krize – Kromě běžných příznaků vnitřní očisty mohou nastat problémy, kterým říkáme detoxikační krize. Například se mohou dočasně zhoršit stávající potíže a nebo se mohou znovuobjevit příznaky dříve léky potlačovaných nemocí.

Je potřeba vydržet Rozličné projevy detoxikace vypovídají o tom, že organismus psa začal s vnitřní očistou. Konečně jsou vylučovány toxické odpadní látky a jedy. Potíže časem vymizí. Je potřeba vydržet, protože vnitřní očistou jsme na jediné správné cestě k přirozenému zdraví. Radujte se z očistného procesu a vydržte.

Jiná cesta není – Z našich zkušeností v poradenství přirozeného uzdravování víme, že detoxikační příznaky mohou být nepříjemné. Lidé se někdy zhoršení stavu zaleknou, někteří i zpanikaří a program přeruší (obzvláště pokud se obrátí na lékaře školní medicíny). Škoda, protože jiná cesta ke zdraví není.

Zpět na obsah

5. Funguje tento koncept uzdravení i pro lidi?

"Ano, tento koncept funguje také pro uzdravení lidi (mám vyzkoušeno na sobě). Pokud si v tomto konceptu vyměníte psa za člověka, syrové maso za syrové ovoce a zeleninu, tak máte návod jak upevnit také svoje zdraví (detoxikační doplňky nahradí u lidí lisované ovocné šťávy). 

Stejný koncept uzdravení přechodem z vařených jídel na syrovou stravu mají také vitariáni. To jsou lidé, kteří (stejně jako já) rozdělují potraviny na mrtvé a živé. A jedí je teplem nezničené >> tedy živé. Pro upevnění Vašeho zdraví rád jejich zkušenosti doporučuji. Více na stránce vitarian.cz .

Zpět na obsah

6. Zkušenosti zákazníků

Dobrý den, moje půlroční fenka chodského psa měla vážné kožní problémy, zánět uší a očí. Naprosto zubožený stav, který veterinář klasifikoval tím , že je alergička s potřebnou léčbou kortikoidů a ATB. Po prostudování vašich článků jsem začla kompletní detoxikační kúrou a změnou stravy - BARF. A výsledek? Fenka je naprosto zdravá !! Chtěla bych poděkovat za perfektní přístup k řešení zdravotního problému, profesionalitu, ochotu a empatii. všem doporučuji. Miloslava

Dobrý den, chtěl bych Vám velice poděkovat za rady ohledně "správného" stravování psů.... . Konečný výsledek je, že po 4 týdnech moje čivava už nemá průjem ani boláky na bříšku, je mnohem veselejší , daleko více pobíhá a v neděli se neunavila ani po 25km výšlapu. Je smutné ,že veterinář tvrdil ůplný nesmysly co se syrového masa týče a doporučoval mi jenom dietní granule... Ještě jednou děkuji za "nasměrování" . Mějte se pěkně a ať se Vám daří. Radek

Dobry den, chcem Vam velmi podakovat za skutocne kvalitne vyrobky...sice zatial len ukoncujeme 2 tyz.kuru z čističem střev a o par dni nasadzujem dobre bakterie ....po neustalich navstevach veterinarov a nekonecnych platbach u nich som sa rozhodla pre vasu "lekaren" mali sme 6 mes.neustale problemy - hnacky obcasne zvracanie /inak fenka aktivna chut do jedla bola :/ veterinar tvrdil ze je nutne 3 mesiace dochadzat na injekcie a ja som uz nechcela zbytocne zatazovat oragnizmus psa....popravde neverila som vasim vyrobkom a som sokovana ako rychlo zabrali... dakujem a zelam Vam krasny den Michaela

Pěkně zdravím, děkuji Vám že díky tomu že jsem se dostala kdysi /nemocný pes/ na Vaše stránky a dozvěděla se tak o syrové stravě atd. – pomohlo nám to našeho psa zachránit. Hodně úspěchů Rusnoková

Autor článku: Jaroslav Langer – zakladatel přírodní lékárny Baron.cz. Zveřejněno: 11. 3. 2012