První granule pro psy bez umělých vitamínů

Umělé vitamíny poškozují zdraví. Proto nabízíme informace o granulích, které je jako první neobsahují.

Vítejte v článku přírodní lékárny „První granule pro psy bez umělých vitamínů“. Jako partneři přirozeného zdraví psů víme, že umělé vitamíny poškozují zdraví. Proto lidem, kteří krmí extrudovanými granulemi nabízíme informace o 100% přírodních granulích, které jako první na trhu umělé vitamíny neobsahují. Jmenují se Fit-Crock a za studena se lisují podle receptury přírodního léčitele pana Dingmanna společnosti cdVet.de. Z pohledu přirozené výživy tak Fit-Crock představuje revoluci ve zdravé výživě psů při krmení granulemi. 
 

Zdravé granule pro psy bez umělých vitamínů (bez chemie) se jmenují Fit-Crock.  

Přejeme získání přínosných informací vedoucích k upevnění zdraví Vašeho psa.

   

10 Důvodů proč granule Fit-Crock

1. Zaměřeno na zdraví psů   11. Proč přidávat doplňky a jaké
2. Výrobcem je léčitel zvířat    12. Podávat suchá nebo namočená
3. Optimální BARF složení   13. Bio aktivní zálivky pro namáčení
4. Přírodní granule bez chemie   14. Shrnutí předností granulí Fit-Crock
5. Lisovány za studena do 42 °C   15. Výborný poměr Cena / Přínos
6. Kvalita masa v granulích   16. Jak přejít na granule Fit-Crock
7. Obsah masa 50 až 60 %   17. Závěr >> granule plní, co slibují
8. Částečný BARF s masem   18. Související články o zdraví psů
9. Konzervace a expirace krmiv   19. Pomohl Vám článek & Chcete nás podpořit?
10. Kontrola kvality surovin    

1. Granule zaměřené na zdraví psů

Alergie, kožní problémy, cukrovka, trávicí, reprodukční a jiné zdravotní potíže včetně rakoviny mají společnou hlavní příčinu v nesprávné výživě. Hlavní zátěž představují horkem extrudované granule + umělé vitamíny. Na rozdíl od horkem extrudovaných granulí obsahuje Fit-Crock přírodní vitamíny, což je důležitý přínos pro výživu zaměřenou na zdraví psů. Více informací nabízí článek Příčiny nemocí psů. Vedle syrové BARF stravy je Fit-Crock osvědčenou prevencí a podporou také při upevňování zdraví.
 

Granule Fit-Crock z přírodní lékárny jsou zaměřeny na prevenci a zdraví psů.

Zpět na obsah

2. Výrobcem granulí je léčitel zvířat 

Tvůrcem receptur a výrobcem za studena lisovaných granulí Fit-Crock je přírodní léčitel zvířat pan Clemens Dingmann >> zakladatel německé společnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Přirozené zdraví zvířat). Společnost cdVet je od roku 1998 lídrem na trhu 100 % přírodních krmiv, doplňků stravy a produktů pro péči o zvířata, které lze prohlížet na stránkách cdvet.de nebo v přírodní lékárně pro psy a kočky na baron.cz.
 

Tvůrcem receptur a výrobcem je přírodní léčitel společnosti cdVet.

Zpět na obsah

3. Optimální složení podle BARFu

Základem výroby zdravých krmiv je znalost přirozené BARF výživy psů. Proto granule Fit-Crock obsahují kvalitní maso z volného chovu a rostlinné složky s podílem volně rostoucích vysoce bio aktivních bylin (Kopřiva, Pampeliška, Březové listy, Ostropestřec mariánský). Pro široké výživové zaopatření psů obsahuje Fit-Crock také mořské ryby, semínka, klíčky, mořské řasy a za studena lisované oleje >> Optimální složení podle BARFu.
 

Základem zdravých granulí je znalost přirozené BARF výživy psů a kvalita složek.

Zpět na obsah

4. Přírodní granule bez chemie

Přírodní granule Fit-Crock neobsahují žádné doplňkové látky >> přidány nejsou umělé vitamíny, minerální látky, konzervanty ani žádná ochucovadla (sůl, cukr, glutamáty). Fit-Crock neobsahuje žádná laciná plniva (kůže, kafilerní produkty, odpady z potravinářského průmyslu) >> složeny jsou výhradně z přírodních surovin vysoké kvality, které jsou ve složení korektně deklarovány >> Poctivá kvalita bez chemie pro zdraví psů.
 

Žádné umělé vitamíny, žádné konzervanty (bez chemie). Žádná laciná plniva.

Zpět na obsah

5. Šetrné lisování za studena do 42°C

Syrové masové a rostlinné složky pro granule Fit-Crock se pomalu šetrně usuší, hrubě namelou a pak se podle receptury smíchají a zvlhčí vodou. Pro udržení formy válečků se přidá škrob z topinamburů (přírodní pojivo) a směs se za studena (při teplotě do 42 °C) protlačí přes trubkové koncovky lisovacího stroje. Vylisované tyčinky se po uschnutí lámou na menší kousky >> Šetrná výroba zachovává bio aktivitu, výživové hodnoty, přirozenou chuť a vůni.
 

Masové a rostlinné složky se usuší, namelou, smíchají a šetrně vylisují za studena.

Zpět na obsah

6. Kvalita masa v granulích

Granule Fit-Crock obsahují masa ze zvířat z volného chovu krmených přirozenou výživou (v létě se pasou, v zimě dostávají seno). Proto mají více živin a větší bio aktivitu. Použity jsou pouze kvalitní části určené k lidské spotřebě (žádné kafilerní produkty). Vedle svaloviny obsahují masa také vybrané vnitřnosti, dršťky a měkké chrupavky. Zaopatření dále optimalizují také mořské ryby >> Kvalita bez kompromisů pro zdraví psů.
 

Masa ze zvířat z volného chovu mají více živin a větší bio aktivitu.

Zpět na obsah

7. Obsah masa v granulích 50 až 60 %

Podle legislativy musí být ingredience ve složení krmiv řazeny dle jejich hmotnosti v suchém stavu. Maso má v původním stavu více vody než rostlinné složky >> Proto po přepočtení složek na původní hmotnosti v syrovém stavu (před vysušením) obsahují granule Fit-Crock 50 až 60 % masa >> Sčítáme svalovinu (jehněčí & ovčí moučka), krev (krevní moučka), tuk + mořské ryby (moučka z mořských ryb) >> Tento masový podíl se blíží výživě BARF.
 

Po přepočtení složek na původní hmotnosti obsahuje Fit-Crock 50 až 60 % masa.

Zpět na obsah

8. Částečný BARF s masem

Granule Fit-Crock jsou složením a dobou trávení koncipována také pro částečný BARF (ráno krmivo / večer maso) nebo pro BARF pauzu, kdy v rámci dnů až týdnů krmíme jen maso a pak jen krmivo (například na dovolené). Také můžeme Fit-Crock promíchat s masem. Přikrmování 30 až 50 % masa k Fit-Crocku zvyšuje bio aktivitu výživy psů. Výsledkem je lepší kondice a pevnější zdraví psů >> Proto přikrmování masem doporučujeme.
 

Fit-Crock je složením koncipován pro částečný BARF (ráno krmivo / večer maso).

Zpět na obsah

9. Konzervace a krátká trvanlivost

Aby vydržely 1 až 2 roky, jsou běžné granule konzervovány umělými vitamíny a éčky (chemie). Tyto zatěžující syntetické látky, jsou uváděny jako „Vitamíny a stopové prvky (na kg)“ nebo „Doplňkové látky“ kde mají měrné jednotky (mg / IE / IU / µg / mcg / mg/kg). Granule Fit-Crock využívají přirozenou konzervaci vysušením. Díky absenci konzervantů pak mají trvanlivost pouze 5 až 6 měsíců >> Omezení, které pro zdraví psů rádi akceptujeme.
 

Díky absenci chemických konzervantů má Fit-Crock trvanlivost jen 5 až 6 měsíců.

Zpět na obsah

10. Kontrola kvality surovin

Všechny suroviny pro granule Fit-Crock podléhají pravidelné kontrole úřadu pro ochranu spotřebitele a bezpečnost potravin a krmiv Laves Niedersachsen. Vedle vyloučení GMO (genetická manipulace) a mikrobiologických testů je laboratorně kontrolováno zatížení pesticidy, těžkými kovy a plísněmi. Granule Fit-Crock tak splňují přísná kriteria bezpečnosti.
 

Kvalitu a zdravotní nezávadnost krmiv Fit-Crock kontroluje úřad Laves.

Zpět na obsah

11. Proč přidávat doplňky a jaké

Pole a sady, na kterých se dnes pěstuje zelenina, ovoce a obiloviny, stejně tak jako půdy pastvin pro hospodářská zvířata, jejichž maso se do granulí a krmiv pro psy používá, jsou díky intenzivnímu pěstování a chovu chudší na živiny, minerální látky a stopové prvky. Proto přidáváme tyto dva doplňky výživy – Micro Mineral a Střevní flóra plus, které najdeme na stránce Doplňky k BARF >> Tím zlepšujeme výživové zaopatření psů.
 

Doplňky Micro Mineral a Střevní flóra plus optimalizují výživové zaopatření psů.

Zpět na obsah

12. Podávat suchá nebo namočená?

Za studena lisované granule Fit-Crock (na rozdíl od extrudovaných) v žaludku nebobtnají. Proto je můžeme bez obav z přetočení žaludku podávat suchá. Pro lepší pochutnání nebo psům se špatnými zuby granule na 20 až 40 minut namočíme (zalijeme vlažnou převařenou vodou). Namočené granule intenzivněji voní a navíc do nich můžeme snadněji přimíchat mleté syrové maso nebo doplňky výživy >> Citlivým či nemocným psům namočené granule šetrně ohřejeme na 34 až 37 °C.
 

Pro lepší chuť, nebo psům se špatnými zuby granule Fit-Crock namočíme.

Zpět na obsah

13. Bio aktivní zálivky pro namáčení 

Pro zvýšení bio aktivity lisovaných granulí Fit-Crock je vhodné jako zálivku pro namáčení používat syrové (RAW) čerstvě lisované ovocné a zeleninové šťávy nebo bylinkové čaje. Přínosem jsou také smoothie pro psy z rozmixované zeleniny a ovoce, které výživu obohacují o chlorofyl (nositel kyslíku), vlákninu (čištění střev) a omega 3 mastné kyseliny (metabolismus). Funkční zálivky nabízí stránka Nápoje pro zdraví psů.

Zpět na obsah

14. Shrnutí předností krmiv Fit-Crock  

 • Kompetentní výrobce Výrobcem krmiv je léčitel zvířat pan Dingmann, zakladatel společnosti cdVet.de.
   
 • Lisována za studena – Lisováním za studena jsou zachovány enzymy a přírodní vitamíny potřebné pro zdraví.
   
 • Čistě přírodní – Žádná chemie, žádné umělé vitamíny, žádné konzervanty, žádná éčka >> 100% přírodní.
   
 • Hodně masa – Po přepočtení složek na původní hmotnosti v syrovém stavu obsahuje 50 až 60% masa.
   
 • Čistá střeva – Intenzivní trávení díky vláknině >> podpora peristaltiky střev a jejich přirozené čištění.
   
 • Částečný BARF Krmiva jsou složením koncipována pro částečný BARF (ráno krmivo / večer maso).
   
 • Široké zaopatření – Složením se blíží přirozené BARF výživě psů a tím přispívají k upevňování zdraví psů.

Zpět na obsah

15. Výborný poměr Cena / Přínos

Zákazníci, kteří krmí své psy granulemi cdVet Fit-Crock oceňují, že jejich pes je plný elánu, má prima náladu a září zdravím. Zákazníci Fit-Crocku znají hodnotu kvalitní zdravé výživy >> Proto svého veterináře rádi pozdraví při stříhání drápků nebo při setkání mimo ordinaci. TOP suroviny bez kompromisů a šetrné zpracování mají svoji cenu. Granule cdVet Fit-Crock mají velmi příznivý podíl Cena / Přínos. Protože plní co slibují.

Zpět na obsah

16. Jak přejít na granule Fit-Crock

U psů krmených krátký čas extrudovanými granulemi nebo konzervami (nezdravá výživa) probíhá přechod na granule Fit-Crock obvykle bez potíží. Organismus psa krmeného dlouho a převážně nezdravou výživou je zanesen odpadními látkami a po přechodu na lisované granule Fit-Crock s vlákninou dochází k vnitřní očistě organismu, což může být provázeno potížemi. Více informací nabízí článek Změna krmiva.

Zpět na obsah

17. Nárůst poptávky o 70 %

Od uvedení na trh v roce 2004 zaznamenávají granule Fit-Crock 70% roční nárůst prodejů ve více než 30 zemích světa. Tento rasantní růst je v oblasti suchých krmiv pro psy jedinečný a svědčí o kvalitě přínosů těchto přírodních krmiv. V mnoha referencích zákazníci sdělují zlepšení vitality a často také odeznění kožních či jiných zdravotních problémů svých psů >> Fit Crock je úspěšný, protože plní, co slibuje.
 

Nárůsty prodejů svědčí o spokojenosti zákazníků, protože Fit-Crock plní, co slibuje.

Zpět na obsah

18. Související články o zdraví psů

Příčiny nemocí psů

Jak uzdravit psa změnou výživy

BARF – syrová strava psů

Jídelníček syrové stravy BARF pro psy

Změna krmiva u psa – jak na to

Rozdíl mezi umělými a přírodními vitamíny

Éčka v krmivech pro psy a kočky

Rozdíly mezi granulemi pro psy

Zpět na obsah

19. Pomohl Vám článek & Chcete nás podpořit?

Pokud jsme informacemi v tomto článku přispěli k nastartování změn vedoucích k upevnění zdraví Vašeho psa, pak se splnil záměr našeho poslání, kterým je šíření informací o přirozeném zdraví psů. Chcete-li naše aktivity podpořit, řekněte o článku lidem, kteří řeší zdravotní problém svého psa (sdílejte). Zde je adresa článku: https://www.baron.cz/clanky/prvni-granule-pro-psy-bez-umelych-vitaminu/, kterou můžete svým známým poslat. Podpořit naše aktivity můžete také nákupem u Barona nebo finančním příspěvkem na konto 242978001/5500.
 

Dopřejte sobě a svému psovi doplněk stravy z fermentovaného ovoce a zažijte prasílu přírody.

Autor článku: Jaroslav Langer – Zakladatel přírodní lékárny

Baron.cz. Zveřejněno: 11. 3. 2012 / Korektury: 21. 10. 2019.