RAW Strava a Vitariánství

Vitariáni jsou chytří, protože nevaří. Jedí všechno syrové a své výživě říkají RAW nebo Živá strava.

Vítejte v článku Přírodní lékárny Baron "RAW Strava a Vitariánství". Vitariáni jsou chytří Lidé, protože si potravu neničí horkem (Vaření, Pečení, Smažení). Své výživě říkají Syrová strava, RAW strava nebo také Živá strava. Vitariánství je od slova „Vitalita“ >> Proto si můžeme představit, jak se Vitariáni parádně cítí. Vitariáni při sušení nebo ohřevu RAW jídel nepřekračují teplotu 42 °C. Krátkodobě (do 20 minut) snesou enzymy v syrové zelenině a ovoci ohřev do 63°C. Vitarián si dá místo guláše nebo špaget banán nebo jablko  >> ušetří čas a peníze.

 

Stres, psychické problémy lidí

Přejeme získání přínosných informací o zdravé výživě z přírodní lékárny Baron.

Obsah článku

Co je mrtvá strava & Ohřev nad 42°C degraduje energii

V článcích o zdravé výživě se v Přírodní lékárně prolínají pojmy jako Tepelně zpracovaná strava / Horkem degradovaná jídla / Nepřirozená výživa. Jsou to pojmy pro nezdravou výživu, které říkáme Mrtvá strava. Tato strava vzniká ohřevem potravin a jídel nad 42 °C při Vaření, Pečení nebo Smažení. Horko ničí Vitamíny a Enzymy, degraduje Bio Aktivitu (životní energii) potravin, což je (vedle nesprávného složení) hlavní příčinou nemocí. Informace co se v těle odehrává při konzumaci mrtvé stravy nabízí v odstavcích 6 až 9 článek Příčiny nemocí.
 

Ohřev nad 42 °C degraduje životní energii potravin, ničí enzymy, vitamíny a překyseluje.

3. Jak si na RAW stravě pochutnat


a) Proč si pochutnat & Hrozí návrat k mrtvé stravě

Krásné, voňavé a chutné jídlo je pro nás jeden z požitků, o který nechceme přijít. Proto při přechodu na syrovou (živou) RAW stravu je důležité vybírat si jen jídla a nápoje, které nám opravdu chutnají. JINAK Při konzumaci nudných jídel nevalné chuti hrozí návrat k vařené (mrtvé) stravě. JEDNA z možností, jak zjistit co by nám chutnalo, je návštěva RAW Restaurace. 


b) Jak si pochutnat & Pořídit si RAW kuchařku

Pro většinu lidí je představa rozloučit se s milovanými vařenými, smaženými a pečenými jídly nepřijatelná. Naštěstí nemusí být smutní, protože na trhu jsou RAW kuchařky zdravého nevaření, které představují spoustu receptů na zdravou výživu. ANO …. Můžeme jíst syrová živá jídla, která pěkně vypadají, lákavě voní ale hlavně báječně chutnají.

 

RAW Kuchařky představují živá jídla, která krásně vypadají, lákavě voní a báječně chutnají.

c) Špagety, Pizza, Sýr, Chléb, Dort & Vše už vymyšleno

ANO …. RAW syrová (živá) jídla plná Životní Energie s Vitamínů chutnají lépe než jídla mrtvá. NAVÍC se nemusíme vzdát Špaget, Pizz, Sýrů, Chleba, Polévek ani Dortů. Vše už vymyšleno a vyzkoušeno. Stačí si pořídit RAW kuchařku, vybrat jídlo, pořídit suroviny a tvořit. Nebo zajít do RAW Restaurace a pochutnat si bez práce.

 

Syrové lze udělat Špagety, Pizzu, Sýry, Chléb, Polévky i Dorty >> Vše už vymyšleno.

d) Výběr RAW Kuchařky & Dostupnost RAW surovin

RAW Kuchařky zdravého NEvaření obsahují recepty na Předkrmy, Polévky, Hlavní jídla, Nápoje, Saláty, Zálivky nebo Deserty. K dostání jsou také Speciály pro Smoothie, Šťávy, Kvašení nebo Klíčení. RAW Kuchařky s recepty na (v ČR dostupné suroviny) podle kterých vaříme u Barona  lze prohlížet na stránce Zdravá výživa - knihy.


e) Mám rád teplé jídlo & Ohřát na 42 °C + Ohřev talíře

Mnozí lidé mají rádi teplé jídlo a syrovou stravu si představují jako studená jídla. Přitom například syrové polévky a živá hlavní jídla můžeme jíst příjemně teplá. Stačí je v hrnci na kamnech opatrně ohřát na 42 °C a servírovat na předehřátém talíři. Pak si přijdou na své (pochutnají si) také vyznavači teplých jídel. A to je dobrá zpráva. 

Zpět na obsah

4. Co, Jak a Kolik čeho jíst & Viz 3. Strava Šimpanze

b) Druhy potravin a množství & Co jedí lidé a co šimpanzi

Grafy ukazují rozdíly ve výživě (druhy a množství) u Většiny lidí (1), u Vitariánů (2) u Šimpanze (3). V levém grafu vidíme, že většina lidí jí  95 % nesprávných potravin, a ještě mrtvé. Vitariáni nevaří, což je správně, jedí dostatek ovoce, ale málo zelených listů. Proto se Vitariáni cítí báječně, ale nedocílí 100 % kondice. Optimální složení zdravé výživy Lidí představuje graf 3 >> Ovoce (50 %) / Listová zelenina (30 %). Zbytek tvoří Semena a Ořechy / Zelenina (optimálně kvašená) / Mořské řasy / Med. 3 až 5 % mohou tvořit živočišné produkty (například Tatarský biftek).
 

1. Strava většiny lidí      2. Strava Vitariánů   3. Strava Šimpanze
     
     
     

8) Doplňky stravy & Při částečném Vitariánství

Při dodržování zásad zdravé výživy uvedených v kapitole 4, a při podílu syrové stravy nad 80% jsme optimálně zaopatřeni. Proto doplňky stravy nepotřebujeme. V opačném případě, když jsme jen částečný Vitarián do 80 %, podáváme BioAktivní doplněk stravy z kaskádově fermentovaného ovoce, ořechů, zeleniny a bylin Regulatpro Bio.
 

Regulátpro Bio posiluje imunitu zejména lidem, kteří jsou jen částečně na živé stravě.

Zpět na obsah

Pomohl Vám článek & Chcete nás podpořit ?

Pokud informace v tomto článku přispěli k nastartování změn ve Vaší výživě vedoucí k upevnění zdraví, pak se splnil záměr našeho poslání, kterým je Šíření informací o přirozeném zdraví. Chcete-li naše aktivity podpořit, řekněte o článku lidem, kteří se o Zdravou výživu zajímají. Zde je adresa článku: https://www.baron.cz/clanky/raw-strava-a-vitarianstvi/.   

Autor článku

Autorem článku je Jaroslav Langer, zakladatel přírodní lékárny Baron, kde rozumíme přirozenému zdraví. Proto  prezentujeme pouze informace, kterým věříme. Přejeme získání přínosných informací, vedoucích k upevnění zdraví. Zveřejněno 23. 5. 2019.
 


Zdraví upevňuje Láska, Radost, Smích a Živá strava