Péče o kůži a srst koček

Lesklá srst - Zdravě vypadající kůže vyžaduje vedle vyváženého poměru stopových prvků, živin a vitamínů především esenciální mastné kyseliny. V poslední době je tomuto tématu věnováno čím dál více pozornosti, protože problémy s metabolismem pokožky a srsti se u koček vyskytují stále častěji. Jedním z těchto problémů jsou alergie. Další důležitou roli hrají také parazité, jako např. roztoči – ti hrají velkou roli především při přetížení látkové výměny.

Kožní problémy - Optimální zaopatření přírodními minerálními komplexy a dalšími vitálními látkami je zvláště důležité při: suché pokožce a srsti, při lámavosti a ztrátě chlupů, při výskytu lupů, svědivosti, při alergických projevech a při výskytu ekzémů.

Doporučené produkty - Na citlivou pokožku lze využít např. Sprej proti svědění, který o pokožku koček intenzivně pečuje. K doplnění výživy je vhodné doplňkové krmivo Fit-BARF Mineral pro kočky a z olejů např. olej z brutnáku, pupalky, z pšeničných klíčků, lososový olej nebo např. lněný (ideální je oleje prostřídat).

Zobrazit celý text