Kloubní výživa pro kočky


Pro občasné (či mírnější) potíže pohybového ústrojí nebo k rychlejšímu odeznění kloubních či svalových problémů (při podávání kloubního doplňku vyživy) můžeme současně použít také vnější ošetřovací kloubní přípravky (mazací gel nebo kapalné fluidum) z nabídky oddělení Vnější ošetření kloubů, která k ošetřovaným místům pronikají pokožkou.

Pro snadnější orientaci při výběru správného doplňku kloubní výživy pro svoji kočku jsou níže vypsána oddělení, ve kterých se jednotlivé produkty kloubní výživy pro kočky nacházejí. Vedle modrého odkazu na příslušnou kategorii jsou názvy jednotlivých produktů kloubní výživy a výpis jejich hlavních dovedností.

Artrosa, kloubní maz

ArthroGreen: Artrosa ● Tvorba kloubního mazu ● Snížení bolesti ● Vitalita ● Prevence dospělý a senior

Displasie, srůsty, vazy

Gelenkfit HD: Displasie ● Zpevnění vaziva a šlach ● Srůsty páteře ● Prevence (hlavně štěňata, junioři)

Vnější výživa kloubů

Prokrvovací gel:  Zkvalitnění látkové výměny ● Vitalizace po námaze ● Modřiny ● Pohmožděniny

 

Prevencí a lékem kloubních potíží koček je zdravá výživa

Téměř všechny nemoci pohybového aparátu (Displasie, Artrosa, Arthritida a jiné.) našich dnešních koček jsou následkem nesprávné výživy (často jen granule s umělými vitamíny). Předcházet kloubním potížím, urychlit jejich léčbu a zabránit recidivě můžeme především zdravou výživou. Optimální je pestrá a přírodě blízká výživa (bez chemie) s převahou čerstvých syrových potravin (syrové maso, syrové kosti, syrová zelenina, syrová vejce). Více informací nabízí článek Výživa kočky a jídelníček přirozené syrové stravy. 

 

Zobrazit celý textObl íbené