Léčba psího kašle, psí rýmy a zápalu plic u psů


Příčiny dýchacích potíží u psa mohou být různé. Důležitou roli sehrává více faktorů, jako je třeba rasová dispozice. Dobrým příkladem jsou zvířata s krátkou hlavou, které trpí tzv. brachycefalií. Kvůli krátké hlavě mají větší sklony k potížím s horními dýchacími cestami. Mezi další faktory patří také porucha imunity, stres, vyčerpanost nejen fyzická, ale také způsobená parazity, zplodinami, prachem, bakteriemi či viry nebo plísněmi. Dýchací potíže může působit také kouření v místnosti, ve které se zvíře zdržuje nebo pelíšek v průvanu.

Chronické dýchací potíže mohou být i známkou přetížení látkové výměny (jater a ledvin), protože při takové zátěži organismus často reaguje sekundární detoxikací přes sliznice. Pro zdravý organismus je stěžejní vyvážená strava bohatá na přírodní vitaminy a minerály, stopové prvky, nenasycené mastné kyseliny a další látky. Naopak škodlivé jsou syntetické vitaminy, anorganicky vázané minerály a vůbec konzervační a doplňkové látky, často přidávané především do hotových průmyslových krmiv.

Problémy dýchacích cest u psa můžeme rozdělit na potíže horních a dolních dýchacích cest a vedlejších nosních dutin. Symptomy jsou podobné – výtok z nosu, chrapot, těžké dýchání, kašel. Ve všech případech lze využít přírodních produktů k podpoře fyziologických funkcí dýchacích cest, a k dobrému zaopatření organismu. Přírodními produkty zvíře může užívat i při bronchitidě nebo zápalu plic.

Zobrazit celý text