Výživa pro psy na klouby, přípravky na klouby pro psy, vitamíny na klouby pro psy


Pro optimální funkci kloubů a pohybového aparátu je – vedle dostatečného pohybu - důležitá také výživa a dobré zaopatření vitaminy, stopovými prvky, aminokyselinami a vybranými bylinami.

Pro cílené zaopatření tkání pohybového aparátu lze zvolit některý ze speciálních a čistě přírodních doplňkových krmiv z řady cdVet ArthroGreen®, a to jako prevenci, terapii i podporu v zátěži.

Rozhodující roli ve složení přípravků hraje:

  • mušle perna canaliculus,
  • ďáblův pařát (harpago),
  • šípkové slupky apod.,

jejichž účinnost byla prokázána mnoha vědeckými studiemi. CdVet přípravky k podpoře kloubů a svalů dodávají v lehce vstřebatelné formě minerální látky, stopové prvky a vitaminy, které ovlivňují zdraví zvířete, podporují jeho výkonnost a dokáží výrazně zlepšit jeho pohyblivost. 

CdVet ArthroGreen Classic a ArthroGreen plus jsou přípravky určené trpící artritidou, artrózou nebo mají opotřebené klouby kvůli pravidelné zátěži. Chondroprotektivní, vyživující a protizánětlivé látky dokáží utlumit bolest kloubů a podpořit tvorbu nové tkáně.

ArthroGreen junior je určen k podpoře kloubů během růstu štěněte nebo dorostence a neobsahuje protizánětlivé či analgetické složky.

Produkt Gelenkfit HD je zaměřený více na vazy a šlachy a jejich nejrychlejší možnou podporu. Pomáhá především při problémech, jako je dysplazie v oblasti kyčelních či loketních kloubů.

Pro zpevnění a stavbu svalstva, stejně jako vazů a šlach, je vhodný Agili-Dog, který se dobře kombinuje s produkty ArthroGreen Classic a ArthroGreen plus.

Na akutní bolesti kloubů doporučujeme tekutý Lauf-Fit s výtažky z vrby a harpaga.

Vždy lze podpořit i vnější péčí - např. použít Prokrvovací gel, Prokrvovací sprej nebo Kloubní fluidum k lokální podpoře látkové výměny namáhaných kloubů, stejně jako vazivových i svalových tkání. Dobré prokrvení je základním faktorem v průběhu všech tělesných funkcí – jen tam, kam se dostane krev, může organizmus zahájit vlastní uzdravovací procesy

Zobrazit celý text