Přípravky proti línání srsti, otokům, lupům, plísním a další.


V dnešní době se tomuto tématu věnuje čím dál více pozornosti, protože problémy s pokožkou a srstí, resp. s látkovou výměnou se u psů vyskytují stále častěji.

Jedním z problémů jsou alergie. Další důležitou roli hrají parazité, např. roztoči. Mezi nejčastější symptomy patří:

V mnoha případech jsou příčinou alergie, často ale mají kožní potíže spojitost s nemocemi jater a ledvin, s poruchami metabolizmu a látkové výměny pokožky, s otravami, s poruchami hormonálního systému nebo s chybnou výživou. Ve výživě bývá chybou např. značné přezásobení bílkovinami, nedostatek minerálních látek a stopových prvků, nebo naopak přebytek umělých látek. Dalšími příčinami jsou bakteriální onemocnění a infekce, mykózy. Také psychika hraje nemalou roli, protože i stres může vyvolávat kožní potíže.

Pokožka a srst je zrcadlem zdraví Vašeho psa, proto by se na kožní nemoci mělo vždy nahlížet celostně, komplexně.

Pro základní zaopatření a zdravě vypadající pokožku a lesklou srst pes potřebuje vedle vyváženého poměru stopových prvků, výživných látek a vitaminů také esenciální mastné kyseliny. Vždy když je pes ve větší zátěži (růst, stáří, línání, nemoc, stres…), doporučujeme podávat přírodní minerální doplněk Micro Mineral a pro zaopatření především v oblasti omega-3 nenasycených mastných kyselin některý z kvalitních za studena lisovaných olejů, jako je např. olej pupalkový, olej z černuchy, z pšeničných klíčků, arganový, konopný nebo např. Sacha Inchi.

Zobrazit celý text