Přípravky proti nadváze u psů

Nadváha u psů není v dnešní době nic neobvyklého – jedná se o stejně častý problém, jakým se obezita stala v posledních letech u lidí. Na vině je nejčastěji:

  • moderní způsob života, na který organizmus psa není stavěný a má daleko k přirozenému vzoru. Pes má méně pohybu a z různých důvodů bývá krmen nepřirozenou výživou, jejíž energetická hodnota je často mnohem vyšší, než je energetický výdej psa.
  • Nemoc (např. Cushingův syndrom). Tady je určitě lepší poradit se s veterinářem před započetím diety.
  • Kastrace, která v těle psa i feny pozmění hormonální produkci a tím i vstřebávání živin. Krmná dávka se pak musí zredukovat na 2/3 až ½ krmné dávky.

Skvělou cestu při hubnutí představuje tzv. BARF, neboli přirozená výživa sestávající ze syrového masa, ovoce, zeleniny a příloh. Jde o nejhodnotnější, energeticky vyvážené krmení, které neobsahuje umělé látky. Je bohatá na minerály (důležité zejména pro seniory) a podporuje zdravé trávení.

Jak poznám, jestli je můj pes obézní?

Tři základní pravidla ideální psí postavy:

  • Při pohledu ze strany by měla linie břicha od hrudního koše směrem k pánvi psa stoupat.
  • Při pohlazení dlaní přes hrudní koš cítím pod lehkou vrstvou tuku žebra.
  • Při pohledu shora by mělo být tělo psa za žebry užší než v oblasti hrudního koše – jde rozeznat pas

Pokud nejste naklonění krmit barfem, doporučujeme Fit-Crock – suché hotové krmivo, bez chemie, spíše nízkoenergetické, které obsahuje hodně vlákniny. Pro psy se sklony k nadváze je zvláště vhodný Fit-Crock Sensitive.

Zobrazit celý text