Přípravky proti blechám na psy

Blechy u psů - Až 80 % psů s kožními problémy má zároveň potíže s nejčastějším parazitem – blechou. Existuje mnoho druhů a někdy je obtížné se jich zbavit, protože vývojový cyklus blechy může trvat 3 týdny, ale také 2 roky. Blechy nežijí pouze v srsti zvířete, ale i v jeho okolí a jsou velice odolné. Sají krev, způsobují svědivost a jsou přenašeči tasemnice.

Jak se zbavit blech – Základem je prevence. K této péči lze využít například nejprodávanější cdVet Odpuzovač jemný. Když už parazity objevíme, pro důkladné odblešení doporučujeme spreje s éterickými oleji jako např. Čajovníkový odpuzovač hmyzu, dále také cdVet šampony, které nám pomohou vyčistit psí srst od blešího trusu.

Jak odblešit okolí psa – byt, kotec, pelech,…

Rozříznou si břicho - Nejen k ošetření psa, ale i jeho okolí lze použít suchou práškovou cdVet Křemelinu. Krystalky křemeliny mají ostré hrany, o něž si parazité rozříznou břicho a vyschnou. Dalším pomocníkem je sprej proti blechám cdVet Dezinfekční čistič okolí. Důležité je zvíře i jeho okolí ošetřovat opakovaně.

Vyprat nebo zamrazit - Pro odblešení domova je důležité kontaminované textilie a pelíšek psa vyprat při teplotě minimálně 60 °C nebo zamrazit aspoň na 12 hodin. Koberce a podlahu luxujeme po dobu boje s parazity jednou až dvakrát denně. Sáček vysavače hned po vysání vyhodíme do popelnice (mimo domov).

Prevence proti blechám je zdravá výživa

Blechy a ostatní parazité vyhledávají přednostně psy s oslabenou imunitou z nepřirozené výživy. Jejich pokožka detoxikuje odpadní látky a pokrývá se sekretem, který blechám voní a je jim živnou půdou. Prevencí proti blechám je přechod z granulí a konzerv (mrtvá strava) na zdravou syrovou BARF výživu (živá strava). Benefitem změny výživy je pevnější zdraví psa. 

Zobrazit celý text