Přípravky proti komárům a muškám pro psy

Ochrana před parazity – Přírodní repelenty se mohou nastříkat přímo do srsti psa, nebo na oblečení, v případě Lunderland Bio Kokosový olej zahřát v dlani a nanést na srst, či pokožku. Jejich účinky oceníte hlavně v lese, autě, ale také na statku nebo v domácnosti. Jsou biologicky odbouratelné, nástup je rychlý a hmyz si na ně netvoří rezistence. Jsou vhodné i pro mladé psy a štěňata.


Přírodní repelenty – Jejich základem jsou éterické oleje z rostlin, které se sami chrání před hmyzem účinnou látkou zvanou geraniol. Tato látka narušuje chitinový pancíř a dýchací trakt různých druhů hmyzu - klíšťat, roztočů, blech, molů, komárů, mravenců atd. Například cdVet Citronelový odpuzovač hmyzu využívá éterický olej z citronely, cdVet Čajovníkový odpuzovač hmyzu zase z čajovníku.

Prevencí proti komárům a muškám je zdravá výživa

Komáři, mušky a jiní parazité vyhledávají přednostně psy s oslabenou imunitou z nepřirozené výživy. Jejich pokožka detoxikuje odpadní látky a pokrývá se sekretem, který komárům voní a je jim živnou půdou. Prevencí proti komárům a muškám je přechod z granulí a konzerv (mrtvá strava) na zdravou syrovou BARF výživu (živá strava). Benefitem změny výživy je pevnější zdraví psa.

Zobrazit celý text