Lisované granule pro částečný BARF

Granule Fit-Crock jsou složením a dobou trávení koncipována také pro částečný BARF (ráno granule / večer maso) nebo pro BARF pauzu, kdy v rámci dnů až týdnů krmíme jen maso a pak jen granule. Také můžeme Fit-Crock promíchat s masem. Přikrmování 30 až 50 % masa k Fit-Crocku zvyšuje bioaktivitu výživy. Výsledkem je lepší kondice a pevnější zdraví psů. Poradenství zajišťuje tým Přírodní lékárny Baron. 

Které granule vybrat:

  • Basic Hovězí – Základní TOP granule s hovězím masem pro běžně aktivní zdravé dospělé psy.

  • Classic Jehněčí – Pro běžně aktivní zdravé dospělé psy s jehněčím, také pro citlivé jedince.

  • Štěně Jehněčí – Více vápníku, bílkovin a živin + energie pro štěňata a mladé psy v době růstu.

  • Sensitiv Jehněčí – Pro dospělé a seniory, také při citlivém zažívání, nadváze a jiných potížích (bez obilnin).

  • Active Jehněčí – Více energie pro zdravé dospělé aktivnější, sportovní nebo lovecké psy (bez obilnin).

  • Premium Kachní –  Pro dospělé a starší psy, také při nechutenství, alergii a jiných problémech (bez obilnin).

  • Speciál Hovězí – Také pro psy s rasově nebo nemocí podmíněnou potřebou nižšího příjmu purinů.

 

Kritéria k výběru druhu granulí

Druh granulí vybíráme podle životní situace svého psa >> Stáří / Aktivita / Citlivost / Zdravotní stav. Při citlivostech nebo zdravotních potížích se osvědčily granule „Bez obilnin“ s jehněčím nebo kachním masem (nižší alergenní potenciál). Tyto granule vhodně zpestřují jídelníček také prosperujícím psům (rozšíření spektra živin). Proto občasnou změnu granulí s jiným druhem masem doporučujeme.

Výrobcem granulí je léčitel zvířat 

Tvůrcem receptur a výrobcem za studena lisovaných granulí Fit-Crock je přírodní léčitel zvířat pan Clemens Dingmann >> zakladatel německé společnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Přirozené zdraví zvířat). Společnost cdVet je od roku 1998 lídrem na trhu 100% přírodních krmiv, doplňků stravy a produktů pro péči o zvířata, které lze prohlížet na stránkách cdVet.de nebo v přírodní lékárně pro psy a kočky na baron.cz.

Optimální složení podle BARFu

Základem výroby zdravých krmiv je znalost přirozené BARF výživy psů. Proto granule Fit-Crock obsahují kvalitní maso a rostlinné složky s podílem volně rostoucích vysoce bio aktivních bylin (Kopřiva, Pampeliška, Březové listy, Ostropestřec mariánský). Pro široké výživové zaopatření psů obsahuje Fit-Crock také mořské ryby, semínka, klíčky, mořské řasy a za studena lisované oleje >> Optimální složení podle BARFu.

Přírodní granule bez chemie

Přírodní granule Fit-Crock neobsahují žádné doplňkové látky >> přidány nejsou umělé vitamíny, minerální látky, konzervanty ani žádná ochucovadla (sůl, cukr, glutamáty). Fit-Crock neobsahuje žádná laciná plniva (kůže, kafilerní produkty, odpady z potravinářského průmyslu) >> složeny jsou výhradně z přírodních surovin vysoké kvality, které jsou ve složení korektně deklarovány >> Poctivá kvalita bez chemie pro zdraví psů.

Šetrné lisování za studena do 42°C

Syrové masové a rostlinné složky pro granule Fit-Crock se pomalu šetrně usuší, hrubě namelou a pak se podle receptury smíchají a zvlhčí vodou. Pro udržení formy válečků se přidá škrob z topinamburů (přírodní pojivo) a směs se za studena (při teplotě do 42 °C) protlačí přes trubkové koncovky lisovacího stroje. Vylisované tyčinky se po uschnutí lámou na menší kousky >> Šetrná výroba zachovává bio aktivitu, výživové hodnoty, přirozenou chuť a vůni.

Více informací o granulích

Texty výše na této stránce jsou ukázkou 4 odstavců z článku První granule pro psy bez umělých vitamínů, který má celkem 17 odstavců.

Zobrazit celý text