Konzervy pro psy


V nabídce masových konzerv pro psy u Barona najdeme pouze 100 % kvalitu od korektních a poctivých výrobců konzerv pro psy z Německa, kteří do konzerv dávají výhradně čerstvé maso v potravinářské kvalitě (žádné kafilerní produkty). V našich konzervách nejsou žádná laciná plniva (odpady), žádné konzervanty, ani éčka (chemie). Vedle certifikovaných Bio konzerv Herrmann’S jsou konzervy pro psy Lunderland a Boos ze zvířat z volného chovu - prakticky Bio kvalita (jen bez certifikátu). Díky přirozené stravě a volnému chovu obsahují tyto konzervy minimum toxických odpadů. Proto nezatěžují organismus psů.

Rozdělení konzerv

Konzervy pro psy v nabídce Barona jsou tříděny sestupně podle obsahu masa. V nabídce  70 % Maso + zelenina jsou takzvané menu - to je maso s přílohou (rýže, zelenina). V nabídce 70 % Maso + bujon najdeme konzervy Christopherus od výrobce Allco, které obsahují 70 % masa, bujon a umělé vitamíny.

Otevřená deklarace

Tvrzení mnohých výrobců konzerv že mají 100 % masové konzervy ještě neznamená, že neobsahuji separát nebo přidaný tuk. Proto u značky Christopherus otevřeně deklarujeme 70 % masa a 30 % bujonu (masový vývar). Prestižní značky Lunderland a Boos pak obsahují skutečně 100 % čisté maso bez kompromisů. 

 

Co ke konzervám přidávat

Pro vyváženou stravu psů k masu z konzerv přidáváme organické minerální látky z nabídky Minerály a stopové prvky a rostlinné komponenty. Množství zeleniny, ovoce nebo vločkových příloh je závislé na kondici a věku zvířete.

Vločky se zeleninou

Mezi oblíbené přílohy k masu a konzervám patří například vločkové přílohy s podílem 20–100 % zeleniny z nabídky Vločky se zeleninou

Čerstvé ovoce

Pro zpestření jídelníčku o bioaktivní (syrové) rostlinné složky doporučujeme co nejčastěji přidávat ke konzervám čerstvé ovoce, zeleninu a byliny.

Sušené doplňky

Pro širší spektrum živin můžeme přidávat hotové sušené doplňky výživy z nabídky Ovoce, zelenina, byliny nebo Sušená zelenina, ovoce

 

Umělé vitamíny v konzervách

Žádné umělé vitamíny

Konzervy pro psy od Barona (kromě výrobce Allco) neobsahují žádné umělé vitamíny, žádné umělé minerální látky ani žádná laciná plniva.

Žádná chemie

Naše konzervy jsou složeny pouze z čistě přírodních komponentů – z masa a případně zeleninových příloh. Nepoužíváme chemická barviva, ani ochucovadla.

Žádné zatížení

Umělé látky v konzervách pro psy organismus zatěžují. Následkem zátěže jsou civilizační nemoci (také alergie, kožní problémy nebo rakovina).

Jak je poznáme

Pouze umělé vitamíny se dají vážit a dávkovat. Zda-li se jedná o následně přidané umělé látky poznáme podle měrných jednotek (IE, mg, mcg apod.) v kterých je jejich množství udáváno.

 

Jen krátkodobá alternativa

Mrtvá strava

Jako poradci přirozeného zdraví z přírodní lékárny korektně sdělujeme, že krmit svého psa trvale pouze konzervovaným masem (konzervy, kapsičky) neodpovídá požadavkům na přirozenou výživu.

Zničena bioaktivita

Maso je konzervováno zavařením při teplotě 138 stupňů s následkem zničení bioaktivní energie, vitamínů a enzymů (mrtvá strava).

Krmení na dovolené

Konzervy jsou nouzově akceptovatelnou alternativou krátkodobého krmení na dovolené, nebo obohacením jídelníčku psů, kteří jedí převážně suchou stravu (granule).

Nerozmrazili jsme maso

Vhod nám konzervy přijdou také když, například zapomeneme rozmrazit syrové maso (u psů kteří barfují) anebo když nestihneme včas koupit nové krmivo.

 

Rozdíl mezi konzervami

Žádná laciná plniva

Konzervy pro psy od Barona jsou 100 % otevřeně deklarované a neobsahují žádná laciná plniva (separát, tuky, soja). Do našich konzerv nejsou přidávány emulgátory, stabilizátory ani soli. Důkazem absence plniv je velmi nízká hodnota vlákniny a popela. 

4 % masa v sekané

Konzervy od Barona jsou z masa, a proto mají vyšší cenu, než konzervy s lacinými plnivy. Běžné konzervy, které obsahuji cca 4% masa a bujon vidíme jako kousky na dvou obrázcích vlevo. Jsou to pouze imitace masa (strojně vytvarované kousky sekané) zhotovené z laciných (převážně) rostlinných plniv.

 

Co jsou laciná plniva v konzervách

Vyšší zisk

Někteří výrobci konzerv pro psy pro dosažení nižší ceny konzerv anebo vyššího zisku přidávají různá laciná plniva. Laciným plnivem rozumíme komponenty, které jsou velmi levné, zadarmo anebo jsou nabízeny za odvoz. Obvykle se jedná o odpady. Pokud je jejich vlastník neumí prodat nebo přenechat, pak je musí nechat na své náklady odstranit.

Kůže, moučky

Mezi používaná plniva do konzerv pro psy patří například rozemleté kůže, masokostní nebo rostlinné moučky, odpady z rostlinné výroby jako například drť z ovoce nebo zeleniny po vylisování šťáv. Velmi laciným plnivem jsou také rozemleté úlomky (moučky) z obilnin, sóji a různých luštěnin.

Separát z kostí

Separát jsou zbytky masa, šlach a kloubů, které se po vylouhování (chemie) za vysoké teploty a tlaku otryskávají z povrchu kostí a koster zvířat. Vysoká teplota a louh nechají vzniknut mrtvou chemizovanou hmotu s nadbytkem vápníku. Po obarvení do růžova a ochucení je laciný separát lákavým plnivem pro výrobce levných párků a salámů (pro lidi), stejně tak jako pro výrobce konzerv pro psy.

 

Představení výrobců konzerv

Lunderland – Tierfutter GmbH

Konzervy pro psy a kočky značky Lunderland a BOOS vyrábí manželé Peter a Susanne Lundershausen. Jejich malá rodinná firma Lunderland (www.tierfuttergrosshandel.de) začala jako jedna z prvních nabízet výživu pro psy (konzervy a přílohy) bez umělých vitamínů a bez chemie. V nabídce Barona najdeme také jejich širokou nabídku sušených ryb a zeleniny, vločky a doplňky výživy.

Herrmann’S – Herrmanns-manufaktur

Bio konzervy pro psy a kočky značky Herrmann’S vyrábí manželé Erich a Karin Hermann. Jejich malá rodinná firma Herrmann’S (www.herrmanns-manufaktur.com) začala jako jedna z prvních nabízet Bio výživu pro psy (konzervy, přílohy a pamlsky). Vše samozřejmě bez umělých vitamínů a bez chemie.

Allco – heimtierbedarf GmbH

Konzervy pro psy a kočky značky CHRISTOPHERUS vyrábí pan otec se synem Claus a Jörg Leffers. Jejich malá rodinná firma Allco (www.allco-heimtierbedarf.de) založena roku 1967 v Německu vyrostla s poptávkou trhu krmiv pro psy a v tomto oboru je dnes uznávaným specialistou. Záporem od Allco jsou umělé vitamíny, které do konzerv přidávají, aby je mohli deklarovat jako kompletní krmivo.

 

Proč nenabízíme vepřové a drůbeží

Toxické zatížení

Odpovědí na otázku proč nenabízíme vepřové nebo drůbeží maso je naše snaha dodávat toxicky co nejméně zatížené maso. Tedy maso, které co nejméně zatěžuje organismus psů a koček a je tak vhodnou podporou také při řešení zdravotních problémů.

Nepřirozená výživa

Jako poradci přirozeného zdraví z přírodní lékárny víme, že hlavní příčinou nemocí zvířat (také hospodářských) je nepřirozená výživa. Většinou tepelně zpracovaná hotová krmiva s umělými vitamíny, konzervanty a ochucovadly (chemie).

Absence výběhu

Také vdechování amoniaku z moči a exkrementů u trvale ustájených zvířat spolu s absencí výběhu na slunce a na trávu poškozuje zdraví. Právě prasata a drůbež jsou obvykle krmeni nepřirozenou výživou v uzavřených prostorech. Proto je jejich maso často zatíženo překyselením, zavodněním nebo záněty. Netýká se BIO chovů.

 

Zobrazit celý text


TOP a Nejprodávanější Konzervy

Níže na této stránce jsou pouze TOP a Nejprodávanější konzervy.
Celá nabídka všech konzerv je umístěna v kategoriích, kde jsou další informace.