Krmiva pro psy lisovaná za studena

Za studena lisovaná krmiva Fit-Crock od přírodního léčitele jsou zaměřena na zdraví psů. Proto neobsahují žádné konzervanty ani umělé vitamíny. Kromě 60 % podílu masa obsahuje Fit-Crock rostlinné složky s vlákninou pro čistá střeva, přírodní vitamíny, byliny, minerální látky a oleje. Hodnotné BARF receptury bez chemie a šetrné lisování pro zdravou výživu psů. Výrobce >> cdVet.de / Poradenství >> Tým přírodní lékárny.               

Které krmivo vybrat ?

  • Basic Hovězí – Základní TOP granule s hovězím masem pro běžně aktivní zdravé dospělé psy.

  • Classic Jehněčí – Pro běžně aktivní zdravé dospělé psy s jehněčím, také pro citlivé jedince.

  • Štěně Jehněčí – Více vápníku, bílkovin a živin + energie pro štěňata a mladé psy v době růstu.

  • Sensitiv Jehněčí – Pro dospělé a seniory, také při citlivém zažívání, nadváze a jiných potížích (bez obilnin).

  • Active Jehněčí – Více energie pro zdravé dospělé aktivnější, sportovní nebo lovecké psy (bez obilnin).

  • Speciál Hovězí – Odlehčená dieta s mrkví a ovocem >> alergie, nadváha, trávicí potíže (BEZ pšenice).

  • Premium Kachní –  Pro dospělé a starší psy, také při nechutenství, alergii a jiných problémech (bez obilnin).

Kritéria k výběru druhu krmiva

Druh krmiva vybíráme podle životní situace svého psa >> Stáří / Aktivita / Citlivost / Zdravotní stav. Při citlivostech nebo zdravotních potížích se osvědčila krmiva „Bez obilnin“ s jehněčím nebo kachním masem (nižší alergenní potenciál). Tyto granule vhodně zpestřují jídelníček také prosperujícím psům (rozšíření spektra živin). Proto občasnou změnu krmiva s jiným druhem masem doporučujeme.

Granule zaměřené na zdraví psů

Alergie, kožní problémy, cukrovka, trávicí, reprodukční a jiné zdravotní potíže včetně rakoviny mají společnou hlavní příčinu v nesprávné výživě (horkem extrudované granule + umělé vitamíny). Na rozdíl od horkem extrudovaných granulí obsahuje Fit-Crock přírodní vitamíny, což je důležitý přínos pro výživu zaměřenou na zdraví psů. Více informací nabízí článek Příčiny nemocí psů. Vedle syrové BARF stravy je Fit-Crock osvědčenou prevencí a podporou také při upevňování zdraví.

Kvalita masa v granulích

Granule Fit-Crock obsahují masa ze zvířat z volného chovu krmených přirozenou výživou (v létě se pasou, v zimě dostávají seno). Proto mají více živin a větší bio aktivitu. Použity jsou pouze kvalitní části určené k lidské spotřebě (žádné kafilerní produkty). Vedle svaloviny obsahují masa také vybrané vnitřnosti, dršťky a měkké chrupavky. Zaopatření dále optimalizují také mořské ryby >> Kvalita bez kompromisů pro zdraví psů.

Proč přidávat doplňky a jaké

Pole a sady, na kterých se dnes pěstuje zelenina, ovoce a obiloviny, stejně tak jako půdy pastvin pro hospodářská zvířata, jejichž maso se do granulí a krmiv pro psy používá, jsou díky intenzivnímu pěstování a chovu chudší na živiny, minerální látky a stopové prvky. Proto přidáváme tyto dva doplňky výživy – Micro Mineral a Střevní flóra plus, které najdeme na stránce Doplňky k BARF >> Tím zlepšujeme výživové zaopatření psů.

Podávat suchá nebo namočená

Za studena lisované granule Fit-Crock (na rozdíl od extrudovaných) v žaludku nebobtnají. Proto je můžeme bez obav z přetočení žaludku podávat suchá. Pro lepší pochutnání nebo psům se špatnými zuby granule na 20 až 40 minut namočíme (zalijeme teplou vodou). Namočené granule psům lépe voní a navíc do nich můžeme snadněji přimíchat mleté syrové maso nebo doplňky >> Citlivým či nemocným namočené granule ohřejeme na 38 až 42 °C.

Více informací o granulích

Texty výše na této stránce jsou ukázkou 4 odstavců z článku „První granule pro psy bez umělých vitamínů“, který má celkem 17 odstavců.

Zobrazit celý text


Přidáváme Minerály a Probiotika

Pro kompletní zaopatření výživy psa podáváme ke granulím Fit-Crock dva důležité doplňky stravy. Prvním je Fit-BARF Micro Mineral (bio aktivní organické minerální látky, stopové prvky, vitamíny). Druhým doplňkem je Fit-BARF Střevní flóra, která dodává dobré bakterie (Probiotika) z fermentovaných bylin pro zdravou střevní mikroflóru s výhodou lepšího trávení a silnější imunity. Doplňky najdeme na konci této stránky.