Přípravky proti blechám na psy

Blechy patří mezi nejčastější parazity nejen psů. Existuje mnoho druhů blech a někdy je obtížné se jich zbavit, protože žijí nejen v srsti zvířete, ale i v jeho okolí a jsou velice odolné. Sají krev, způsobují svědivost a jsou přenašeči tasemnice.

Až 80 % psů s kožními problémy má zároveň potíže s blechami. Vývojový cyklus blechy může trvat 3 týdny, ale také 2 roky. Proto doporučujeme preventivní ošetřování psa. K této péči lze využít Levandulový odpuzovač klíšťat nebo Čajovníkový odpuzovač klíšťat.

Jak odblešit psa?

K odblešení psa jsou vhodné spreje s éterickými oleji jako je např. Čajovníkový odpuzovač hmyzu, stejně tak Antiparazitní nebo Čajovníkový šampon, případně prášek „InsektEx“.

Jak odblešit okolí psa – byt, kotec, pelech,…

K ošetření okolí lze použít opět suchý práškový cdVet Křemelina, anebo spreje. Mezi osvědčené spreje proti blechám patří Dezinfekční čistič okolí nebo Čistič okolí s čajovníkem. Okolí i zvíře je vhodné ošetřovat opakovaně.

Pro odblešení domova je důležité kontaminované textilie a pelíšek psa vyprat při teplotě minimálně 60 °C nebo zamrazit aspoň na 12 hodin. Koberce a podlahu luxujeme po dobu boje s parazity jednou až dvakrát denně. Sáček vysavače hned po vysání vyhodíme do popelnice (mimo domov).

Zobrazit celý textObl íbené