Přípravky proti roztočům pro psy

Roztoči u psů - Nejznámější roztoči, jako je např. svrab, trudník, sametky nebo čmelíkovci, se nacházejí všude kolem nás. Dokud pes nemá zdravotní problémy a jeho pokožka a srst je v dobrém stavu, většinou nemá s roztoči potíže. Oslabená imunita nebo vůbec potíže s látkovou výměnou ale způsobují větší náchylnost k napadení některým z těchto parazitů.

Jak se zbavit roztočů – Důležité je dostatečně dlouho ošetřovat nejen zvíře, ale i okolí, kvůli různým vývojovým stádiím - roztoči by se mohli opět přemnožit. K tomu lze využít cdVet Přípravek proti roztočům Milben Ex, který obsahuje účinné éterické oleje. Při napadení ušním svrabem je vhodný cdVet Čistič uší Milben Ex. Ke koupání psa používáme cdVet Čajovníkový šampon.

Jak se zbavit roztočů z okolí psa – byt, kotec, pelech

Rozříznou si břicho - Nejen k ošetření psa, ale i jeho okolí lze použít suchou práškovou cdVet Křemelinu. Krystalky křemeliny mají ostré hrany, o něž si parazité rozříznou břicho a vyschnou. Dalším pomocníkem je sprej proti roztočům cdVet Dezinfekční čistič okolí.

Vyprat nebo zamrazit – Pro čisté okolí bez roztočů je důležité kontaminované textilie a pelíšek psa vyprat při teplotě minimálně 60 °C nebo zamrazit aspoň na 12 hodin. Koberce a podlahu luxujeme po dobu boje s roztoči jednou až dvakrát denně. Sáček vysavače hned po vysání vyhodíme do popelnice (mimo domov).

Prevencí proti roztočům je zdravá výživa

Roztoči a ostatní parazité vyhledávají přednostně psy s oslabenou imunitou z nepřirozené výživy. Jejich pokožka detoxikuje odpadní látky a pokrývá se sekretem, který roztočům voní a je jim živnou půdou. Prevencí proti roztočům je přechod z granulí a konzerv (mrtvá strava) na zdravou syrovou BARF výživu (živá strava). Benefitem změny výživy je pevnější zdraví psa.

Zobrazit celý textObl íbené