Přípravky proti roztočům pro psy

Oslabená imunita – Roztoči jsou velice početným a rozšířeným živočišným druhem, který se nachází všude kolem nás. Dokud pes nemá zdravotní problémy a jeho pokožka a srst je v dobrém stavu, většinou nemá s roztoči potíže. Oslabená imunita nebo vůbec potíže s látkovou výměnou ale způsobují větší náchylnost k napadení některým z těchto parazitů.

Svrab a trudník – Mezi nejznámější roztoče-parazity patří tzv. svrab (sarcoptes), trudník (demodex), sametky (trombicula) nebo čmelíkovci (gamasina).

Jak ochránit zvíře – Doporučujeme použití ochranných prostředků, jako je např. cdVet Sprej proti roztočům MilbenEx, který obsahuje účinné éterické oleje. Při napadení ušním svrabem je vhodný Eukalyptový čistič uší MilbenEx. Ke koupání psa používáme Čajovníkový nebo Antiparazitní šampon. Na citlivou pokožku je možné použít cdVet Minerální sprej na kůži a srst.

K ošetření okolí lze zvolit prášek cdVet Křemelina nebo např. Dezinfekční čistič okolí. K čištění kartáčů nebo jiných předmětů lze využít dezinfekci cdDes. Důležité je dostatečně dlouho ošetřovat jak zvíře, tak i okolí, protože většinou nejsou postihnuta všechna vývojová stadia a roztoči by se mohli opět přemnožit. Všechny tyto produkty jsou přírodní a šetrné ke zvířatům, lidem i životnímu prostředí.

Zobrazit celý textObl íbené