Přípravky proti zánětu močových cest u psů

Zánět močových cest u psa se může projevit ve 3 variantách:

Výjimečně se infekce může dostat z dolních močových cest i do ledvin a způsobit tam zánět. Na vině jsou téměř vždy bakterie, které se mohou do močových cest dostat z genitální oblasti, dále riziko infekce roste např. při výskytu močových kamenů, při různých anatomických anomáliích, při výskytu nádorů apod.

Náchylnější na zánět močových cest jsou spíše feny než psi, díky relativně kratší močové trubici. Zvláště u kastrovaných fen je riziko zánětu dolních močových cest větší, protože kastrací se mění hormonální rovnováha, a to může vést mj. k poruchám močového svěrače a k inkontinenci.

Znakem potíží může být např. neustálé nutkání k močení, bolestivost ve hřbetní a bederní oblasti, také změna barvy moči, případně symptomy jako je časté nebo obtížné močení, inkontinence, výtok.

Nejlepší prevencí potíží s močovými cestami je přirozená výživa bez chemických doplňkových látek, dobrý pitný režim a co nejpřirozenější management. Ke stávajícímu krmivu doporučujeme zařadit CdVet Propolis Herbal nebo Urologickou směs, která dodá tělu potřebné látky k posílení imunity. Jedině tak tělo zvládne boj s bakteriemi. Dobré je dávat pozor na případné prochladnutí a při podezření na potíže s močením vyhledat veterinárního lékaře.

Zobrazit celý text

Produkty, které pomáhají

  • cdVet Propolis Herbal

    Pomoc pro imunitní systém, vitalita pro organismus   cdVet Propolis Herbal  je čistě přírodní doplňkové krmivo pro všechna zvířata. Především při ...
    Dostupnost: Pouze pár kusů
  • cdVet Urologická směs

    cdVet Urologická směs byla vyvinuta pro speciální výživovou podporu psů a koček se sklony k problémům močových cest cdVet Urologická směs  (HarnwegeMix) je ...
    Dostupnost: SklademObl íbené