Péče o psí oči

Pro běžné čištění očí a pomoc při zánětu očí nebo spojivek u psa nebo kočky používáme osvědčené přírodní oční kapky pro psy cdVet Oční péče ze silic růží, které zajišťují přirozenou a optimální péči o oči. Aplikace cdVet očních kapek má kromě ošetření, očisty a péče výhodu rychlého doplnění chybějících látek přímo do očí s výsledkem zlepšení stavu až odeznění problémů.

Pravidelná péče o oči je důležitá součást péče o psí oči. Proto je vhodné mít kapky do očí vždy po ruce. cdVet oční kapky pro psy ze silic růží pečují jemně a efektivně o oči. Tyto oční kapky jsou nejen vhodnou prevencí, ale i přirozenou podporou při již probíhajících onemocněních, jako je např. časté slzení očí, výtok z očí, červené oči, nebo zánět. Především po procházce v prašném prostředí nebo např. po koupání v přírodě, se následná péče vždy vyplácí.

Jak oční kapky používat

Lepší s pomocníkem – Při kapání do očí psa postupujte opatrně a nejste-li si jistí, jak bude pes reagovat, je lepší mít k ruce pomocníka. Lahvičku držíme v dostatečné vzdálenosti od oka a stiskem červeného hrdla kápneme 1–2 kapky na spojivkový váček.

Nečistoty vytřeme – Vyplavené nečistoty spolu se zbytky kapek v okolí oka opatrně setřeme například čistým kapesníkem nebo jinou jemnou čistou látkou ve směru od oka.

Jak často kapat – cdVet kapky do očí pro psy můžete používat podle potřeby i vícekrát denně, nebo jen občas podle situace – jako prevenci.

Příčiny nemocí očí u psů

Mezi časté nemoci očí u psů patří například zánět očí (obvykle spojivek), který je nepříjemný. Tento zánět je obvykle provázen symptomy, jako jsou červené (zarudlé) oči a nadměrné slzení očí.

Rasově specifické nemoci

Příčiny nemoci očí u psů mohou být rasově specifické, ale svůj podíl samozřejmě má i životní prostředí. Náchylná jsou především dlouhosrstá plemena; postižena však mohou být i plemena šlechtěná např. s obzvláště velkýma očima, nebo mající příliš úzkou či naopak širokou štěrbinu mezi víčky, nebo plemena se srstí na okraji očního víčka.

Vnější příčiny nemoci

K vnějším příčinám nemoci očí u psů, které mohou způsobit zánět a další nemoci očí, patří také podráždění prachem, průvanem, koupáním ve špinavé vodě, nebo cizími tělesy v oku. Také zplodiny v ovzduší mohou způsobit nemoc očí.

Rady praktických léčitelů 

Odstranit příčiny – Chceme-li při řešení problémů s očima psa docílit trvalý výsledek (skutečně zdravé oči), pak je potřeba odstranit jejich příčiny. Jako následek přetížení organismu a nedostatku přicházejí příčiny zánětů očí (a ostatních nemocí) prakticky vždy zevnitř.

Nemoc je projev – Je nutné si uvědomit, že nemoci a zdravotní problémy (také záněty očí) jsou ve skutečnosti pouze projevy Přetížení organismu (nepřirozená výživa, chemie, toxiny) a projevy Nedostatku (chybějící živiny). Více informací nabízí článek Příčiny nemocí psů

Zobrazit celý text
  • cdVet Oční péče 20 ml

    Důkladná a šetrná péče o oční okolí   cdVet Oční péče ze silic růží  (Augenpflege) je velmi šetrný čistící a ošetřující přírodní přípravek z růžové vody ze ...
    Dostupnost: Skladem 17 KsObl íbené