Držák na kolo pro psy s pružinou

Kód: 249
Neohodnoceno
Značka: Kleinmetall
1 190 Kč 983 Kč bez DPH 1 190 Kč / 1 ks
Skladem (10 ks)
Varianta
Možnosti doručení

Vodící pružinový držák na kolo „DOGRUNNER“ pro psy.

Patentovaný držák na kolo je vhodný pro společné projížďky se středně velkým a velkým psem od kohoutkové výšky 40 cm. Těžiště tahu psa na cyklistu leží v nejnižším bodě u držáku a zajišťuje tím jízdní stabilitu cyklisty i při maximálním tahu psa do strany, nepustí psa pod kola a umožňuje tak bezpečnou jízdu. Držák lze namontovat na rámy všech jízdních kol vyrobených z trubek kruhového průřezu.

 • Držák na kolo pro bezpečnou jízdu se psem.
 • Vhodný pro středně velké až velké psy.
 • Zajišťuje stabilitu i při velkém tahu psa.
 • Na všechna kola z trubek kruhového průřezu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dostatek pohybu

Poskytnout pejskům středních a velkých plemen tolik pohybu, kolik opravdu potřebují, je pro nepříliš trénované páníčky téměř nesplnitelné.

 

Vodítko + kolo = pád

Hrůzostrašná jízda s vodítkem v ruce nebo na řidítkách končívá často pádem, obzvláště při nečekaném zatáhnutí psa do strany nebo při jeho vniknutí pod kola či pedály.

 

Držák na kolo je bezpečný

Veterinární lékaři a chovatelé středních a velkých psů, kteří již držák na kolo objevili, jej nadšeně doporučují. Tato jedinečná pomůcka poskytne psovi i Vám potřebný pohyb a zároveň maximální bezpečí.

 

Stabilní rozpoložení

Těžiště tahu

Jízdní stabilitu neohrozí ani sebevětší tah psa, protože tento patentovaný vodící pružinový držák má bod tahu mezi psem a cyklistou až v nejspodnější části držáku ve výši pouhých 34 cm nad zemí.

Těžiště cyklisty

Tento bod přenosu síly leží současně v ložiskových osách obou kol a spolu s těžištěm sedícího cyklisty, které je cca 115 cm nad zemí garantuje maximální možnou jízdní stabilitu.

 

Možnosti upevnění

Umístění vlevo nebo vpravo

Držák na kolo lze upevnit po vyjmutí pojistky vlevo či vpravo. Toto rozhodnutí leží na nás - jedeme-li po kraji silnice nebo po polní cestě.

Jízda se dvěma psy

Jízda se dvěma psy je možná současně vlevo a vpravo při pořízení dvou držáků na kolo. Na kotvící čep objímky, kterou máme našroubovanou na rámu (nebo na podsedlové trubce) pak nasuneme jednu zahnutou trubku s pružinou, vodícím lankem a karabinou vpravo a druhou vlevo.

 

Montáž objímky na různé průměry rámů

Pro možnost přišroubování držáku na téměř každé jízdní kolo jsou v sadě tři plastové redukce, které umožňují montáž na rámovou nebo sedlovou trubku o průměrech 25 až 32 mm.

Tyto plastové redukce vkládáme mezi dvoudílnou objímku a rám kola. Na trubku průměru 33 až 36 mm se objímka šroubuje bez redukcí.

 

Objímka držáku na kolo pro psy

Připevnění na kolo

Ocelová dvoudílná objímka se přišroubuje pěti šrouby s maticemi na podsedlovou trubku nebo na rám kola.

Místo pro lanovod.

Čtvercový prolis vzadu tvořící tunýlek o rozměrech 14 x 12 mm umožňuje průchod lanovodu přesmykače, brzdy a nebo kabelu pro osvětlení, které se u mnoha jízdních kol zde vzadu na rámu často nacházejí.

 

Sada držáku na kolo obsahuje

 • 1 ks – Nosná trubka
 • 1 ks – Vinutá pružina s okem
 • 1 ks – Spojovací nylonové lanko
 • 5 ks – Šroub M-8 x 25 mm
 • 5 ks – Matka M-8
 • 2 ks – Poloobjímka
 • 1 ks – závěsný čep
 • 1 ks – Matice čepu M-18
 • 1 ks – Pružinová závlačka
 • 3 ks – Redukční vložky

 

Používání držáku

Většina psů se naučí běžet podle kola již napoprvé. Není-li náš pes na běh vedle kola zvyklý, nebo se necítí ve formě, měli bychom volit klidnější trasu s malým provozem a přiměřené tempo, které přizpůsobíme kondici našehu psa. Delší běh po asfaltu velmi namáhá polštářky pacek (vznik puchýřů) proto volíme raději nezpevněné cesty.

 

Materiál držáku

Držák na kolo pro psy je vyroben z konstrukční oceli a pružina ze speciálně legované pružinové oceli. Karabina je kovová a pochromovaná. Spojovací lanko je nylon. Kovové díly jsou proti korozi chráněny pozinkováním.

 

Hmotnost: 1,6 kg

Údržba: Čištění saponátovým roztokem a následná konzervace běžnou autoleštěnkou.

 

Výrobce & distributor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: