Dvířka pro kočky

Vítejte na stránce Barona „Dvířka pro kočky“. Dvířka lze umístit do dveří a stěn jakéhokoliv materiálu, dále můžou být například nainstalovány ve dveřích na zahradu či terasu, přízemí a dalších místností, kde dovolíte své kočce svobodně se pohybovat. Vyberte si ze široké nabídky kvalitních plastových a hliníkových dvířek pro kočky a předejděte nepříjemnému podrápání dveří a nešťastnému mňoukání. Pro dotazy jsme Vám rádi k dispozici na stránce >> Kontakty & Poradna.

 

Než si dvířka pořídíme

Hliníková, nebo plastová? – Hliníková dvířka mají po stranách těsnící kartáčky a spodní mezera se dá seřídit posunem klapky. Plastová dvířka mají klapku po stranách a dole utěsněnou pomocným závětrným U-rámem.

Únik tepla, myši, hmyz? – Všechny modely dvířek mají magnetickou aretaci výkyvné klapky. Na spodu klapky je v profilu umístěné železo a v rámu je magnet (některé modely to mají naopak), který klapku po průchodu kočky přitáhne vždy do svislé polohy (do pozice zavřeno). Tato magnetická aretace brání:

  • Samostatnému pootevření průvanem.
  • Nechtěnému napršení do předsíně.
  • Vstupu nezvaných hostů (hmyz, myši, žáby).
  • Úniku tepla a průniku zvuků či pachů

Kočka každé velikosti tuto aretaci (odpor je malý) snadno čumákem nebo tlapkou překoná.

 #ShowMore#

Kam dvířka pro kočky umístit?

Myslet předem – Ideální je, když na dvířka pro svou kočku myslíme před pořízením nových dveří, oken, před rekonstrukcí bytu a nebo před stavbou nového domu (ušetříme čas a peníze).

Dveře jednodušší – Nejjednodušší je montáž do venkovních dveří (hlavní, terasa, zahrada) či do dveří vnitřních (na toaletu, do druhého pokoje, do předsíně, do garáže apod.), protože mají tloušťku 3 až 5 cm, k čemuž je konstrukce dvířek a stabilita jejich upevnění včetně přiložených šroubků nejvhodnější. Dveře lze také snadno vyjmout z pantů a odvést do dílny, kde naše nová kočičí dvířka zabudují.

Ne na zem – Kočky dvířky neprocházejí ale prolézají - prostrčí nejprve hlavu, přední nohy, trup a nakonec nohy zadní. Proto se spodní hrana dvířek montuje do výšky bříška / hrudníku (co je blíže k zemi) a nikoliv na zem.

 

Kdo dvířka pro kočku zabuduje?

Spíše odborník – Podle materiálu, do kterého se budou dvířka umisťovat (kov, dřevo, dřevotřískové dvoupláště, sádrokarton, zdivo) a podle našich řemeslnických dovedností se rozhodneme, kdo bude dílo provádět (Baron doporučuje odborníka z praxe).

Koupit předem – Ať již padne volba na nás, nebo na někoho jiného, tak vybraná dvířka ještě před započetím práce vložíme do rukou budoucímu zhotoviteli. Důvodem je zkušenost, že sebelepší obrázky, povídání či výkresy nenahradí živé osahání a podumání nad rozbalenými dvířky.

Rovnou do dílny – Nemáme-li již potřebu dvířka prohlížet a ani kontrolovat správnost velikostní volby, nasměrujeme objednávku dvířek od Barona rovnou do dílny, kde budou připraveni je převzít.

 

Průhlednost klapek

  • Hliníková dvířka – mají klapky jen částečně průhledné. V prostoru za dvířky (např. v předsíni) tak získáme více světla. Částečná průhlednost nám a našemu čtyřnohému spolubydlícímu umožní alespoň rámcovou orientaci o dění na druhé straně.
  • Plastová dvířka – mají klapky čiré (zcela transparentní).

 

Dvoubarevná dvířka pro kočky

Zevnitř bílá a zvenku dvířka hnědá, zvenku šedá a zevnitř třeba hnědá je občas poptávané téma. Nic není nemožné, ale dvířka v jednom balení mají vždy oba rámy stejné barvy. Jediným řešením pro zákazníka je tedy případně koupit dvířka dvou barev a rámy si zkombinovat (týká se jen plastových modelů, protože hliníková dvířka se dělají jen v jedné barvě).

 

Zvuková a tepelná izolace

Podle modelu a velikosti jsou plastové klapky dvířek od Barona silné 3 až 6 milimetrů. Utěsněny proti průvanu jsou klapky v rámech buď závětrnými pomocnými U-rámy, těsnícími kartáčky a nebo mají jen malou mezeru mezi klapkou a rámem (dle modelu).

Klapky dvířek sice mají větší propustnost zvuku a tepla než dveře nebo zdivo, ale protože dvířka tvoří jen malé procento plochy v místnosti, je zvýšení zvukové a tepelné izolace po namontování dvířek v rámci zvukotěsnosti celé místnosti (prostoru) malé (je prakticky zanedbatelné).

 

Nácvik procházení kočky dvířky

Doba nácviku

  • Většina koček pochopí hned první den, že dvířka jsou jejich cesta ke svobodě, s dvířky se rychle seznámí a naučí se jimi procházet.
  • Opatrnějším kočkám necháme dvířka první dny v době nácviku procházení otevřená (klapku přivážeme nebo podepřeme).
  • Při nácviku procházení však pečlivě dbáme, aby otevřená klapka nespadla a nezpůsobila kočce úlek, který by dobu nácviku prodloužil.

Odměna

K procházení lákáme kočku pamlskem, dáme odměnu za otevřená dvířka a nebo skrze dvířka vyzveme k oblíbené hře a k pomazlení.

Nový domov

Nainstalujeme-li dvířka do nového domova, seznámíme naší kočku po přestěhování nejprve s prostorem venku za dvířky, abychom se ujistili, že po prvním výletě trefí domů.

Nejprodávanější

magneticky klic s obojkem
Magnetický klíč s obojkem
Skladem (4 ks)
Kód: 6999
 
255 Kč
12 položek celkem
PetSafe Manuální dvířka pro kočky a psy DeLuxe hnědé
1 111 Kč

Luxusní hnědá plastová dvířka DeLuxe- průhledná klapka, manuální zámek na čtyři polohy. Dvířka umožňují kočce, nebo malému psovi volný průchod kdykoliv během dne, například...

Kód: 082
PetSafe Manuální dvířka pro kočky a psy DeLuxe bílé
1 189 Kč

Luxusní plastová dvířka s bílými rámy - průhledná klapka, manuální zámek na čtyři polohy. Dvířka umožňují kočce, nebo malému psovi volný průchod kdykoliv během dne, například...

Kód: 638
Dvířka pro psy a kočky PETSAFE Smart s mikročipem bílé
2 278 Kč

Bílá dvířka s mikročipem, který zvládne identifikovat až 40 zvířat do 8 kg. Mikročipem řízená dvířka pro psy a kočky mají tu výhodu, že umožní vstup do domu jen těm zvířatům,...

Kód: 966
dvirka pro psy a kocky staywell 737 seda s original
494 Kč

Standardní plastová dvířka šedé rámy a průhledná klapka s magnetem pro těsné doléhání. Dvířka umožňují psovi volný průchod kdykoliv během dne, například pokud jsme pryč, nebo...

Kód: 963
Dvířka pro psy a pro kočky Staywell 715 bílá S
454 Kč

Standardní plastová dvířka bílé rámy a průhledná klapka s magnetem pro těsné doléhání. Dvířka umožňují psovi volný průchod kdykoliv během dne, například pokud jsme pryč, nebo...

Kód: 622
dvirka pro psy a kocky staywell 730 hneda s original
452 Kč

Standardní plastová dvířka - hnědé rámy a průhledná klapka s magnetem pro těsné doléhání. Dvířka umožňují psovi volný průchod kdykoliv během dne, například pokud jsme pryč,...

Kód: 081
dvirka pro psy a kocky staywell 400 magneticky zamek original
1 586 Kč

Luxusní plastová dvířka s bílým rámem průhledná klapka, manuální a magnetický zámek. Dvířka umožňují kočce, nebo malému psovi volný průchod kdykoliv během dne, například pokud...

Kód: 698
dvirka pro psy a kocky staywell 420 magneticky zamek original
1 759 Kč

Luxusní hnědá plastová dvířka s dekorem dřeva - průhledná klapka, manuální a magnetický zámek. Dvířka umožňují kočce, nebo malému psovi volný průchod kdykoliv během dne,...

Kód: 696
dvirka pro psy staywell 600 hlinikova s original
1 733 Kč

Robustní hliníková dvířka bíle lakované rámy, pružná průhledná klapka s magnetem pro těsné doléhání. Dvířka umožňují psovi volný...

Kód: 9629
Dvířka pro psy a kočky PETSAFE Extreme Weather S
2 038 Kč

Odolná dvířka pro psy a kočky umožní zvířeti volný pohyb a zároveň zadrží povětrnostní podmínky za dveřmi. Hlavní úlohou dvířek je volný pohyb psa, nebo kočky. Často se ale...

Kód: 9626
magneticky klic s obojkem
255 Kč

Náhradní magnet na přívěsku s nylonovým černým obojkem pro magnetická dvířka Staywell řady 400.

Kód: 6999
magneticky klic 2 kusy
219 Kč

Dvojice náhradních magnetů na přívěsku pro magnetická dvířka Staywell řady 400.

Kód: 6998