BARF pro psy - zdravá výživa


BARF pro psy představuje přirozenou zdravou výživu psů (živá strava). Přechod z horkem extrudovaných granulí (mrtvá strava) na BARF pro psy je osvědčená terapie při řešení zdravotních problémů >> BARF předchází nemocem psů a léčí. Vzorem barfu pro psy nám je předchůdce psa vlk, který nejí granule ani konzervy. Proto není nemocný. Vlk žere celou kořist … také obsah žaludku, vnitřnosti, kosti a kůži. Proto o podobné složení usilujeme také u BARFu. Poradenství >> Tým přírodní lékárny.

Granule pro částečný BARF

Granule cdVet Fit-Crock jsou složením a lisováním za studena vhodné také pro částečný BARF. Kromě velkého podílu masa obsahují rostlinné složky s vlákninou pro čistá střeva, přírodní vitamíny, byliny, minerální látky a oleje. Přikrmování 30 až 50 % syrového masa ke granulím Fit-Crock zvyšuje bioaktivitu výživy a zlepšuje zaopatření organismu. Výsledkem je pevnější zdraví a zvýšení kondice psů.
 

Lisovaná krmiva Fit-Crock jsou koncipována především pro částečný BARF.
 


Jak granule Fit-Crock kombinovat s masem

Při částečném BARFování kombinujeme za studena lisované granule Fit-Crock a syrové maso. Například ráno krmivo a večer maso. Také můžeme krmivo namočit a promíchat s masem. Podle možností nebo situace můžeme při částečném BARFování pár dní podávat jen krmivo (BARF pauza) a pak zase pár dní jen syrové maso. Důležité je v rámci měsíců dodržovat podíl syrového masa 30 až 50 %.
 

Krmíme například ráno krmivo a večer maso, nebo maso do krmiva přimícháme.
 


Jaké doplňky k BARFu a proč

Na rozdíl od zvířat z volné přírody nemají hospodářská zvířata přístup k širokému spektru volně rostoucí potravy (tráva, byliny, luční květy, ovoce, listy stromů, kůra), která optimálně zaopatřuje. Proto k masu pro psy z hospodářských zvířat přidáváme chybějící živiny, minerální látky a dobré bakterie pro střevní floru. Léty osvědčené doplňky pro kompletní zaopatření najdeme v nabídce Doplňky pro BARF.
 


Správné složení BARF výživy

Psi mají zuby a trávicí ústrojí jako jejich předchůdce vlk. Proto se při BARFu snažíme o podobné složení výživy také u psů. Vlk žere celou kořist >> také kosti, kůži a natrávený (zfermentovaný) rostlinný obsah žaludku. Proto korektně sestavený BARF tvoří 50 % maso, 20 % masitých kostí, 15 % zelené dršťky a ostatní vnitřnosti + 15 % ovoce, zelenina, byliny. Více informací nabízí článek Jídelníček syrové BARF stravy.

Zobrazit celý text


TOP a Nejprodávanější BARF produkty

Níže na této stránce jsou pouze TOP a Nejprodávanější BARF produkty.
Celá nabídka všech produktů je umístěna v kategoriích, kde jsou další informace.