Jak uzdravit psa

Pro uzdravení vyčistíme tělo (detoxikace), doplníme živiny a změníme stravu, která je příčinou nemoci.

Vítejte v článku přírodní lékárny „Jak uzdravit psa“. Lékařem, který psa může uzdravit je člověk, který ho krmí. ANO >> nesprávná výživa je hlavní příčinou nemocí. Tělo psa krmeného za horka extrudovanými granulemi je plné odpadů a trpí nedostatkem. Pro uzdravení je potřeba tělo vyčistit (detoxikace), doplnit chybějící látky (doplňky výživy) a změnit stravu. Vzorem je nám předchůdce psa vlk, který nejí extrudované granule, konzervy, kapsičky ani veterinární diety. Proto není nemocný. Související článek >> Příčiny nemocí psů.

 

Přejeme získání přínosných informací vedoucích k upevnění zdraví Vašeho psa.

 

Obsah článku

 1. Začněte & Na uzdravení není nikdy pozdě
 2. Tříbodový program uzdravení
  I. Detoxikovat trávicí ústrojí
  II. Doplnit chybějící živiny
  III. Přejít na přirozenou stravu
 3. Realizovat celý program & Trvalé uzdravení
 4. Detoxikační krize & Dočasné zhoršení
 5. Ošetření vnějších příznaků & Pokožka, uši
 6. Je potřeba vydržet & Jiná cesta není
 7. Zkušenosti zákazníků & Program funguje
 8. Související články o zdraví psů
 9. Pomohl Vám článek & Chcete nás podpořit?

 

 

 

Pro snadnější porozumění našemu poradenství doporučujeme článek Příčiny nemocí psů.

 

1. Začněte hned & Na uzdravení není nikdy pozdě

Pokud organismus psa přestaneme zatěžovat nesprávnou výživou, vyčistíme střeva a doplníme chybějící živiny, opraví se jeho tělo samo (pes se uzdraví). Proto začněte s programem hned, na uzdravení není nikdy pozdě. Pokud není některý z orgánů psa nevratně poškozen, dostaví se první radostné výsledky za pár týdnů. Detoxikace, doplnění živin a návrat k přirozené výživě psů je ověřená a jediná cesta ke zdraví.

 

2. Tříbodový program uzdravení

 1. Detoxikovat trávicí ústrojí >> Vyčištění střev. Doplnění dobrých bakterií. Regenerace jater a ledvin.
 2. Doplnit chybějící živiny >> Minerální látky, stopové prvky + ostatní mikroživiny z rostlinných zdrojů.
 3. Přejít na přirozenou stravu >> Z horkem degradovaných granulí a konzerv na syrové maso (BARF).

I. Detoxikace trávicího ústrojí

 1. Vyčistit zanesená střeva
  Nejprve vyčistíme zanesená střeva Čističem střev z ovocného octu, šťáv, fermentů a bylin, který odstraňuje hnilobný nános. Tento nános (povlak) je živnou půdou pro špatné bakterie a plísně, které produkují toxiny. Očistou ve střevě připravíme příznivé klima pro dobré bakterie. Čistič střev podáváme 2 až 4 týdny. Při delším podávání zbaví čistič střevní trakt i červů (odčervení), včetně jednobuněčných parazitů.

 2. Doplnit dobré bakterie
  Po vyčištění střev podáváme doplněk Aktivní střevo z fermentovaných bylin, který střevům dodává prebiotika (výživa pro dobré bakterie) a probiotika (dobré bakterie). Tím podpoříme střevní mikroflóru a kondici střev. Aktivní střevo podáváme 4 až 6 týdnů. Při dlouhotrvajících potížích nebo chronických nemocech 8 až 10 týdnů. PS: Aktivní střevo je důležitý doplněk každého krmení.

 3. Regenerovat játra, ledviny
  Pro důkladnou regeneraci (očista + zaopatření) orgánů látkové výměny (játra, ledviny) používáme léty osvědčený Čistič orgánů Toxisan, z bioaktivních bylin (kopřiva, ostropestřec, měsíček, maceška, arnika), který podáváme po vyčištění střev společně s Aktivním střevem po dobu nejméně 8 týdnů. Při dlouhotrvajících potížích nebo chronických nemocech 10 až 12 týdnů.

Shrnutí postupu detoxikace

 • Nejprve vyčistíme zanesená střeva >> Čistič střev >> 2 až 4 týdny.
 • Následně doplníme dobré bakterie (probiotika) >> Aktivní střevo >> 4 až 6 týdnů.
 • Současně s doplňováním bakterií začneme regenerovat játra >> Toxisan >> 10 až 12 týdnů.

 

 

Produkty pro detoxikaci psa lze prohlížet v Přírodní lékárně zde >> Detoxikace psa.

 

II. Doplnění chybějících živin

Vedle přetížení organismu psa je druhou příčinou nemocí nedostatek živin (chybějící látky). Proto je potřeba chybějící živiny doplnit. Mezi nejdůležitější patří Vitamíny, Minerální látky, Stopové prvky a ostatní mikroživiny z dosud nezdevastovaných rostlinných zdrojů. Bioaktivní doplňky výživy, které organismus ve fázi detoxikace optimálně podporují lze prohlížet zde >> Doplnění živin při detoxikaci psa.

III. Přechod na zdravou výživu

Pro trvalé uzdravení je nezbytné změnit výživu, která je hlavní příčinou nemocí. Proto současně s detoxikací a doplňováním živin převedeme psa z horkem degradovaných krmiv (extrudované granule, konzervy) na zdravou výživu. Vhodný je také přechod na částečný BARF (syrové maso + za studena lisované granule Fit-Crock), které lze prohlížet zde >> BARF zdravá výživa pro psy.

 

 

BARF je léčivá výživa psů >> osvědčená terapie při řešení zdravotních problémů.

 

3. Realizovat celý program & Trvalé uzdravení

Detoxikací organismu psa (vnitřní očista) a doplněním chybějících živin (doplňky stravy) dosáhneme pouze dočasného zmírnění nemoci nebo odeznění symptomů zdravotního problému. Pro trvalé uzdravení a pro dosažení nejvyšší možné míry zdraví je potřeba realizovat celý program uzdravení psů. Prioritou je odstranit příčinu nemoci, kterou je nesprávná výživa psa.

 

4. Detoxikační krize & Dočasné zhoršení

U přetížených psů (dlouho mrtvá krmiva, časté nemoci) můžeme během očistného procesu pozorovat příznaky detoxikace. Například: šlem ve stolici, průjem, zvracení, kožní problémy nebo zápach (kůže, ústa, stolice). Kromě těchto příznaků vnitřní očisty se může dostavit detoxikační krize, kdy se mohou dočasně zhoršit stávající potíže, nebo znovu objevit příznaky dříve potlačovaných nemocí.

 

5. Ošetření vnějších příznaků & Pokožka, uši

Kyselé toxické odpady vylučuje pes při detoxikaci také pokožkou, což může způsobit kožní problémy. Pro rychlejší odeznění nepříjemných a bolestivých vnějších příznaků očisty na pokožce psa jako například mokvající boláky, vyrážka nebo záněty uší, které psa svědí a nutí ho k drbání či škrábání, používáme léty osvědčené, 100% přírodní pečující přípravky, které lze prohlížet zde >> Ošetření kůže, uší.

 

6. Je potřeba vydržet & Jiná cesta není

Projevy detoxikace znamenají, že organismus psa začal s očistou. Konečně jsou vylučovány toxické odpady. Potíže časem vymizí. Je potřeba vydržet, protože tímto programem jsme na jediné správné cestě k uzdravení. Radujte se z očistného procesu a vydržte. Odměnou je sílící vitalita psa a návrat zdraví. Lidé se někdy zhoršení příznaků zaleknou a ozdravný program přeruší. Škoda, jiná cesta není.

 

 

U Barona se řídíme lidovou moudrostí >> Lékař léčí, Příroda uzdravuje.

 

7. Zkušenosti zákazníků & Program funguje

Dobrý den, moje půlroční fenka chodského psa měla vážné kožní problémy, zánět uší a očí. Naprosto zubožený stav, který veterinář klasifikoval tím , že je alergička s potřebnou léčbou kortikoidů a ATB. Po prostudování vašich článků jsem začla kompletní detoxikační kúrou a změnou stravy – BARF. A výsledek? Fenka je naprosto zdravá !! Chtěla bych poděkovat za perfektní přístup k řešení zdravotního problému, profesionalitu, ochotu a empatii. všem doporučuji. Miloslava

Dobrý den, chtěl bych Vám velice poděkovat za rady ohledně „správného“ stravování psů.... . Konečný výsledek je, že po 4 týdnech moje čivava už nemá průjem ani boláky na bříšku, je mnohem veselejší , daleko více pobíhá a v neděli se neunavila ani po 25km výšlapu. Je smutné ,že veterinář tvrdil ůplný nesmysly co se syrového masa týče a doporučoval mi jenom dietní granule... Ještě jednou děkuji za „nasměrování“ . Mějte se pěkně a ať se Vám daří. Radek

Dobry den, chcem Vam velmi podakovat za skutocne kvalitne vyrobky...sice zatial len ukoncujeme 2 tyz.kuru z čističem střev a o par dni nasadzujem dobre bakterie ....po neustalich navstevach veterinarov a nekonecnych platbach u nich som sa rozhodla pre vasu „lekaren“ mali sme 6 mes.neustale problemy - hnacky obcasne zvracanie /inak fenka aktivna chut do jedla bola :/ veterinar tvrdil ze je nutne 3 mesiace dochadzat na injekcie a ja som uz nechcela zbytocne zatazovat oragnizmus psa....popravde neverila som vasim vyrobkom a som sokovana ako rychlo zabrali... dakujem a zelam Vam krasny den Michaela

Pěkně zdravím, děkuji Vám že díky tomu že jsem se dostala kdysi /nemocný pes/ na Vaše stránky a dozvěděla se tak o syrové stravě atd. – pomohlo nám to našeho psa zachránit. Hodně úspěchů Rusnoková.

 

8. Související články o zdraví psů

Související článek o zdraví lidí

 

 

Doporučujeme také článek pro lidi >> Zdravá výživa podle šimpanze.

 

9. Pomohl Vám článek & Chcete nás podpořit?

Pokud jsme informacemi v tomto článku přispěli k nastartování změn vedoucích k upevnění zdraví Vašeho psa, pak se splnil záměr našeho poslání, kterým je šíření informací o přirozeném zdraví psů. Chcete-li naše aktivity podpořit, řekněte o článku lidem, kteří řeší zdravotní problém svého psa. Zde je adresa článku: https://www.baron.cz/clanky-o-zdravi-psu/jak-uzdravit-psa/, kterou můžete poslat známým.

 

 

Dopřejte sobě a psovi doplněk stravy z fermentovaného ovoce a zažijte prasílu přírody

 

Autor článku: Jaroslav Langer – Zakladatel přírodní lékárny Baron.cz. Zveřejněno: 11. 3. 2012 / Korektury: 21. 10. 2019.