Jaroslav Langer >> Profil partnera přirozeného zdraví

Cesta ke spokojenosti zakladatele přírodní lékárny Jaroslava Langera >> osobní příběh pro „Cítit se lépe“.

Vítejte na profilu, který jsem vytvořil pro zájemce o cestu ke zdraví. Obor, který má základy ve znalosti příčin nemocí a možnostech uzdravení studuji od roku 2005. Vědomosti získané od učitelů, ověřené vlastní zkušeností byli impulsem k otevření přírodní lékárny Baron. Níže představím své učitele a poradce. Dále rád sdělím, jak hodnotím informace a jak pečuji o své zdraví. Přeji příjemný pobyt.

 

Mým životním posláním je šíření informací o přirozeném zdraví.

Obsah:

 1. Moje cesta ke zdraví zvířat & Jak vznikla lékárna pro psy a kočky
 2. Moje cesta ke zdraví lidí & Jak vznikla lékárna pro lidi
 3. Moji učitelé zdraví & TOP 8 knih pro zdraví lidí
 4. Když neznám odpověď & Poradí mi srnky v lese
 5. Jak hodnotím informace & Zjišťuji kompetenci autorů
 6. Jak pečuji o své zdraví & Výživa, zábava, pohyb
 7. Pravidla, kterými se řídím & Navigace k životu v pohodě
 8. Nepovinné soukromé údaje & Věk, počet dětí a manželek

 

1. Moje cesta ke zdraví zvířat & Jak vznikla lékárna pro psy a kočky 

V roce 2004 jsem na výstavě navštívil stánek přírodních léčitelů vzdělávací společnosti cdVet, která pořádá semináře a dodává přírodní krmiva a doplňky výživy pro psy a kočky. Majitel mne pozval na seminář „Příčiny nemocí a možnosti uzdravení“. Léčebné úspěchy přechodem na zdravou výživu mne přesvědčili. Produkty cdVet jsem zařadil do chovatelských potřeb a tak vznikla přírodní lékárna pro psy a kočky s prvním článkem Příčiny nemocí psů.

 

První článek, kde definuji zátěže organismu vedoucí k nemoci (nejen) psů.

 

2. Moje cesta ke zdraví lidí & Jak vznikla lékárna pro lidi

Úspěchy při upevňování zdraví psů a koček změnou výživy mne dovedly k otázce, co máme pro zdraví jíst my (lidé). Při hledání jsem měl štěstí, kniha „ Zelená pro život“ mi dala odpovědi. Roku 2007 jsem se stal vitariánem a omládl. Zde začala moje cesta ke zdraví lidí, která je mým životním posláním s mottem „Šíření informací o přirozeném zdraví“. Vznik lékárny pro lidi v roce 2017 provázel můj první článek o zdraví lidí  Zdravá výživa podle šimpanze .

 

Můj první článek o zdravé výživě lidí – vlastní zkušenosti s odkazy na knihy.

 

3. Moji učitelé zdraví & TOP 8 knih pro zdraví

Moji učitelé jsou odborníky v oblasti zdravá výživa a mysl, protože mají výsledky. Díky svým znalostem příčin nemocí a možností uzdravení pomohli spoustě lidem upevnit zdraví. Během 15 let jsem prostudoval více než 150 knih o zdraví. Čtyři (4) nejpřínosnější knihy s návody, jak si zlepšením životosprávy může každý upevnit zdraví lze prohlížet na stránce Knihy pro zdraví v kategorii 4 Nejdůležitější knihy pro zdraví.

 

Nejpřínosnější knihy pro zdraví od autorů – výběr TOP 4 knih ze 150 přečtených.

 

4. Když neznám odpověď & Poradí mi srnky v lese

Když v oblasti přirozeného zdraví něco nevím, tak se ptám, jak to dělají ostatní živočichové. Například, jestli si srnky v lese vaří, jestli chodí k doktorovi, nebo pro léky do lékárny. Odpověď dostanu vždy. Proto jsou mi ostatní živočichové vzorem >> Hrají si a skotačí, pak se natáhnou (relax), na procházce se napasou nebo něco uloví, pak se pomazlí, a když na to přijde tak se páří. Prostě žijí v pohodě v souladu s přírodou. Proto nejsou nemocní.

 

Volně žijící zvířata jsou mým vzorem života v pohodě a bez nemocí.

 

5. Jak hodnotím informace & Zjišťuji kompetenci autorů

O zdraví (stejně jako o jiných oborech) je dostupná spousta informací. Mnohé informace si protiřečí. Proto u autorů článků, knih nebo přednášek o zdraví zjišťuji kompetenci >> kolika lidem už pomohli (výsledky). Pak hodnotím péči, kterou presentaci věnovali (líbí / nelíbí) a přemýšlím o důvěryhodnosti autora a jeho informací (věřím / nevěřím). V hodnotících kritériích pak také zjišťuji, čím se autor živí. Informace třídím, co se mi líbí vyzkouším a udělám si vlastní názor.

 

6. Jak pečuji o své zdraví & Výživa, zábava, pohyb

O své zdraví pečuji přirozenou výživou, zábavou a pohybem >> Jím podle zásad z článku Zdravá výživa podle šimpanze. Bavím se šířením informací o přirozeném zdraví, rozdáváním radosti a lásky, nejraději ve společnosti lidí, kteří o sebe pečují, mají podobné poslání a rádi se smějí. Po práci fitness, kolo, badminton, chůze, trochu běh s cílem zaměstnat tělo a udělat si žízeň. Pak zábava s přáteli u sklenky vína.

 

7. Pravidla, kterými se řídím & Navigace k životu v pohodě

Pravidla (životní moudra), která mi poskytují životní navigaci a oporu nazývají lidé Afirmace. Tato často zapomenutá pravidla jsou mi inspirací JAK se k sobě a ostatním lidem mám chovat. Tím mi Afirmace pomáhají v plnění mého životní poslání „Šíření informací o přirozeném zdraví“. Aktuální verzi lze prohlížet na stránce Afirmace.

 

 1. Pečuj nejprve o sebe >> pak můžeš pečovat o druhé.
 2. Neber si nic osobně >> nevytvářej žádné domněnky.
 3. Jdi ostatním příkladem >> jen tak můžeš být prospěšný.
 4. Rozdávej radost a lásku >> tím potěšíš sebe a ostatní.
 5. Žij přítomností (tady, teď) >> užívej svobodu nezávislosti.
 6. Říkej pouze to, čemu věříš >> to posiluje sebevědomí.
 7. Dělej vše, jak nejlépe umíš >> pak nepoznáš výčitek.
 8. Pomáhej pouze těm, kteří o to stojí >> jinak maříš čas.

 

8. Nepovinné soukromé údaje & Věk, počet dětí a manželek

V roce 2019 jsem dozrál do věku 62 let. Díky péči o sebe se cítím na 30 let >> mám spoustu energie a nic mne nebolí. Při výšce 170 cm vážím 60 kg >> užívám si báječný pocit štíhlého a pohyblivého těla (přeji každému). Přiznaných mám 6 dětí s třemi ženami. Děti i ženy zaopatřeny. Postavil jsem dům a zasadil 30 ovocných stromů. Kritéria vzorového muže (dle staré školy) splněna. Ženy se mi líbí, víno mi chutná, život mě baví. Takže „U mě dobrý“ ♥

 

Přeji všem Radost a Lásku & Kontakt na mne ... mailem

Přeji všem lidem Život v Radosti a Lásce >> Jaroslav Langer. Na mailu langer@baron.cz rád přijímám dobré zprávy. Telefon zapínám jen když potřebuji volat nebo po dohodě. Proto ho zde neuvádím. Zveřejněno 17. 3. 2019. Korektury 24.11.2021.