Plynatost u koček

Tato nabídka "Plynatost u koček" představuje 100% přírodní pečující přípravky a doplňky stravy, které pomáhají při řešení plynatosti u koček. Tvůrcem receptur a výrobcem je přírodní léčitel zvířat pan Clemens Dingmann, zakladatel německé společnosti cdVet Natürliche Tiergesundheit (Přirozené zdraví zvířat). Výrobce >> cdVet.de / Poradenství >>  Tým přírodní lékárny.

O plynatosti u koček

Plynatost je často jev, který je nepříjemný hlavně pro majitele koček, ale může způsobit nebezpečné potíže i samotnému zvířeti. Plynatost je způsobená hltáním potravy, při kterém kočka polyká i větší množství vzduchu, nebo kvašením potravy v žaludku.

Je normální, když kočka prdí, je to součást trávicího procesu. Pokud je prdění hodně časté a mohutné a zápach a nelibé zvuky, které vycházející plyn doprovázejí, jsou již abnormální, měl by se stav řešit. Na základě podrobného vyšetření se vyloučí onemocnění trávicí soustavy.

Plynatost může provázet i bolestivé nafouknutí žaludku, kočka je neklidná, sliní a má snahu naprázdno zvracet. Může nastat i situace, kdy se naplněný žaludek přetočí a dojde k torzi žaludku, která velice často končí úmrtím kočky.

Abychom těmto případům předešli, je dobré řídit se několika jednoduchými radami: krmit kvalitní stravou, během dne krmit raději v několika menších dávkách, snažit se zabránit hltání potravy, po jídle psovi dopřát klid, používat stojanové misky umístěné ve výšce hrudníku.

Zvláštní pozornost věnujeme kočkám, které přecházejí na nový druh krmení – různá krmiva se tráví různými způsoby, proto když se v trávicí soustavě setkají např. klasické extrudáty a syrové maso, může také docházet k poruchám trávení, nežádoucímu kvašení a nadýmání. 

Zobrazit celý text