Výcvikový Multi Klikr

Kód: 2227
4 hodnocení
159 Kč 131 Kč bez DPH
Skladem (13 ks)
Možnosti doručení

Nový seřiditelný výcvikový a tréninkový Multi-Klikr pro psa od doktora Mugforda používáme pro komunikaci založenou na pozitivní výcvikové metodě klik = pamlsek. Žádný křik, žádné stahování krku ani trhání vodítkem psa a žádné zklamání. Robustní plastikový Multi-Klikr má uvnitř jazykovou membránu z nerezové pružinové oceli a po stisknutí vydá klikací zvuk. Třípolohové posuvné šoupátko vespod umožňuje nastavit dva odlišné klikací zvuky: hlasitý a méně hlasitý, třetí modus je tichý (bez kliknutí). Nový Multi-Klikr má krásný design s tlapičkami a padne dobře do ruky. Výrobce >> Company of animals.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Práce s Multi-klikrem

1. Proč klikr

2. Seřízení

3. Seznámení

4. Základní výcvik

4.1. Nácvik Sedni

4.2. Nácvik Lehnout

4.3. Chůze u nohy

4.4. Přivolání

5. Další cviky

6. Obecná pravidla

7. Občas odměna

8. Sada obsahuje

9. Rozměry

10. O výrobci

1. Proč klikr

Vyzkoušeno

Klikr je mezi chovateli, sportovními cvičiteli (Škola, Agility, Tanec apod) a handlery (profesionální předváděč psů na výstavě) znám a oblíben již dlouhá léta.

Zábavnější

Psi naučení na klikr se dokážou velmi dobře soustředit, rychle se učí nové věci a šíleně je to baví. Do našeho vztahu vnáší práce s klikrem obrovskou radost a uspokojení.

Na dálku

Nezaměnitelný klikavý zvuk dává psům na blízko i na dálku jasnou informaci: „Udělals to dobře“.

Štěňátka

Klikr je ideální pro základní výcvik štěňátek a je báječnou změnou při učení nových dovedností psa dospělého i seniora.

Kvalita vztahu

Nám běžným páníčkům se zájmem o kvalitní vztah se svým dobře vychovaným psem přináší klikr obohacení vzájemné komunikace. Oproti běžnému výcviku s používáním pouze povelů máme s klikrem snadnější a pro nás oba také zábavnější alternativu výcviku.

Kočky

Ano s klikrem lze učit a vychovávat také kočky, ptáky, delfíny a jiná „domácí“ zvířátka.

 

2. Seřízení klikru

Jeden pes

Čtyřpolohovým posuvným šoupátkem pod nápisem nastavíme nejprve intenzitu klikání a tónovou clonu tak, aby ji náš pes slyšel, ale aby se zvuku nelekal.

Více psů

Je-li nás současně na cvičišti s klikrem na doslech více, můžeme změnit seřízení abychom svoje psy navzájem neuváděli v omyl.

 

3. Seznámení psa s klikrem

klik + pamlsek

Oslovením či přivoláním si zajistíme pozornost pejska. Klikneme a okamžitě podáme pamlsek.

Tento spojovací nácvik opakujeme tak dlouho, až náš pejsek po kliknutí vždy sám pamlskovou odměnu očekává. Většina pejskú pochopí význam kliknutí během patnácti až dvaceti opakování.

Základní výcvik psa

4.1. Nácvik sedni

Se základním povelem sedni začínáme, protože sed je pro psa od přírody přirozený a tudíž pro něho snadno zvládnutelný.

Bez povelu. S pamlskem v ruce před pejskovým čumáčkem vyčkáme jeho pozornosti. Ruku pak přizvedneme trochu výše a současně ji přemisťujeme nad pejskovu hlavu.

Aby mohl pamlsek dále sledovat musí náš pes zaklonit hlavu a současně automaticky přibližuje zadeček k zemi.

Jakmile dosedne, tak klik + pamlsek. (Hladivým jemným tlakem můžeme zpočátku pejskovi do sedu pomoci).

Tento cvik opakujeme do doby než si pes při zdvižení ruky s pamlskem sám sedá.

Ztratí-li náš pes při tomto nácviku koncentraci, zkusíme po krátké přestávce spojené s rozptýlením použít pamlsek, který má ještě raději.

S povelem. Teprve až máme úplnou jistotu zvládnutí cviku s klikrem na 100%, pak teprve těsně před skloněním zádíček psa chystajícího se usednout, klidným hlasem velíme „Sedni“. Zakrátko pak každý pes povel sedni pochopí a začne na něj reagovat.

4.2. Povel lehnout

Ruku s pamlskem před nosem sedícího psa přemístíme na zem a lákáme jej tak k lehnutí. Jakmile pes ulehne: klik + pamlsek.

4.3. Chůze psa u nohy

Pamlsek držíme v levé ruce ve výšce pejskovi hlavy a vydáme se vpřed. Jakmile nás pes dojde k noze, tak klik + pamlsek.

4.4. Přivolání psa

Psa nám podrží někdo ze známých nebo člen naší rodiny. Pejskovi ukážeme pamlsek v ruce a současně se vzdálíme o několik kroků. Pomocníka požádáme, aby ho pustil. Jakmile pes přijde: klik + pamlsek.

Pozor prosím, přišedšího psa před kliknutím a odměnou nejprve chytíme za obojek, jinak hrozí nebezpečí, že se náš pes naučí na povel přijít, ale nenechá se připoutat na vodítko.

 

5. Další cviky

Ve využívání Multi klikru nejsou dány absolutně žádné hranice.

S metodou klik + pamlsek můžeme psa učit všechny možné druhy zajímavých nebo žádoucích dovedností. Způsob je rámcově identický s popsaným výcvikem Sedni.

K předcházení dlouhé chvíle našeho psa pak nové cviky doporučujeme nacvičovat vždy po jednom týdnu a následně se pak postupně vracet k opakování cviků již zvládnutých.

 

6. Obecná pravidla pro práci s klikerem

 1. Administrace. Připravíme si výcvikový plán a o jeho stavu a pokrocích si vedeme záznamy.
 2. Nové cviky. S novým klikrem se zpočátku vyhneme odnaučování nežádoucího chování svého psa. Raději se věnujeme jednoduchým cvikům a nebo začneme učit něco nového.
 3. Klik = pamlsek. Po kliknutí (i třeba nechtěném) musí vždy následovat pamlsek.
 4. Trestání. Psa nikdy netrestáme fyzicky ani křikem. Jediným trestem při nesprávném chování je absence kliknutí + pamlsku.
 5. Jen jednou. Klikneme vždy jen jednou! Chceme – li zdůraznit své nadšení z prima výkonu, zvětšíme nebo obohatíme odměnu a ne počet kliknutí.
 6. Dobrá nálada. Trénujeme spolu s naším psem výhradně jen s dobrou náladou. Jsme-li nálady nevalné, nebo ve stresu pak v tomto dni raději podnikneme jen větší procházku.
 7. Častěji a krátce. Během výcvikové hodiny trénujeme čtyři až šest pětiminutových lekcí.
 8. Na vodítku? Musíme – li mít psa kvůli bezpečnosti na vodítku, pak si jej uvážeme k opasku nebo navlékneme na předloktí. Vodítko nepoužíváme jako nástroj výcviku.
 9. Pomoc rukou. Do žádané pozice můžeme pejskovi zpočátku pomoci lehkým hladivým pohybem ruky.
 10. Vložit pauzu. Nedaří - li se nám nový cvik zvládnout, pak vložíme krátkou pauzu a vrátíme se k procvičení cviku již zvládnutého.
 11. Nežádoucí chování odstraníme ignorováním psa a klikáním na chování správné nebo požadované. (vyčůrání štěňátka na správném místě, uposlechnutí povelu, klidná chůze psa u nohy apod.).
 12. Správný směr. Klikáme a odměňujeme psa už za drobné posuny (reakce) žádaným směrem. Nečekáme s kliknutím až na dokonalé provedení.
 13. Podpora chuti. Přehlížením chybiček a soustředěním se jen na cíl podporujeme chuť psa ke zdokonalení. Pes si sám sedne, zůstane déle ležet, rychleji přijde a podobně. Také tyto pokroky odměníme.
 14. Nevidím pokrok. Nevidíme – li příliš velké pokroky, pak možná klikáme pozdě. Necháme se od kolegy pozorovat a nebo zkusme ať on párkrát klikne za nás.
 15. Změna odměny. Kromě různých pamlsků můžeme druh odměny pro našeho psa občas bez varování vyměnit za milovanou hračku, pomazlení, hlasitou pochvalu a podobně. Napětí psa a potěšení ze hry tak zvětšuje jeho ochotu nám vyhovět.
 16. Vyšší kvalita. Po dosažení korektních pozic (sed, leh apod.) pak klikáním za rychlost provedení nebo výdrž zvyšujeme kvalitu cviku.
 17. Bez povelů. Do úplného zvládnutí každého jednoho konkrétního cviku našeho psa pracujeme bez povelů.
 18. Kdy povely. Teprve až máme úplnou jistotu zvládnutí nácviku s klikrem a nebo jakmile nám pes po zvládnutí úkonu za kliknutí + odměnu začne tento úkon nabízet sám v naději na odměnu, tak to je správný čas pro připojení povelu k tomuto chování. Dále pak u tohoto jednoho konkrétního cviku klikáme pouze na chování které nastane po vydání povelu.
 19. Artikulace povelů. Povely artikulujeme jasným, klidným hlasem se stále stejnou intonací a trváme vždy na okamžitém provedení. Uposlechnutí až po druhém či třetím opakování povelů neakceptujeme.
 20. Korekce kalorií. Kalorickou dávku denního krmiva snížíme o podávané pamlsky.
 21. Více psů. Chceme – li cvičit dva nebo více svých pejsků pak je po dobu výcviku oddělíme.
 22. Odložení klikeru?

Jakmile náš pejsek cviky okamžitě po povelu provádí, můžeme postupně klik + pamlsek omezit nebo i skončit.

Klikr však nosíme stále sebou a tak jsme připraveni na komunikaci v důležitých, kritických nebo nových situacích.

Můžeme tak například u pejska na volno upevnit a pochválit jeho správné rozhodnutí zastavit po povelu „Ke mně“ nepronásledování apod.

 

7. Občas odměna

Odměnou rozumíme pochvala, pomazlení, hra nebo pamlsek. Volba odměny závisí na povaze a náladě pejska.

Smutnou skutečností bývá, když páníčkové věnují svému pejskovi více pozornosti při nesprávném chování (při neposlušnosti) nežli, když je poslušný a chová se správně.

Občasnou odměnou tak předcházíme pokusům psa o upoutání pozornosti nežádoucím chováním.

 

8. Sada obsahuje

Multi Clicker, Pružné jemně opletené poutko na ruku, Příručku.

 

9. Rozměry

35 x 65 x 18 milimetrů.

 

10. O  výrobci

Dr. Roger Mugford založil v roce 1979 výcvikové středisko a psí školu The Animal Behaviour Centre se specializací na řešení problémového chování především našich rodinných pejsků.

Pan Mugford se zabývá také vývojem nových výcvikových technik a výrobou pomůcek pro výchovu a výcvik.

Klienti výcvikového střediska a jejich problematičtí pejskové jsou pro nové produkty a koncepty pana doktora dokonalou testovací laboratoří.

 

11. Optimální poměr Kvalita & Cena

Tento značkový produkt Company of Animals byl vyroben z nejkvalitnějších materiálů a ručně zpracován podle tradičních postupů. Kritériem výběru materiálů je Pouze 100% Kvalita, která má svoji Cenu. TOP Materiály PLUS umění vytvořit funkční produkt s DLOUHOU  ŽIVOTNOSTÍ je klíčem ke spokojenosti Zákazníků, což potvrzuje Optimální Poměr KVALITA / CENA.

 

Spokojenost zákazníků a růst poptávky potvrzuje optimální Poměr Kvality a Ceny.

 

12. Autor stránky & Důvěra & Vztah

Autorem této stránky je Tým přírodní lékárny. Známe sílu slova a hodnotu důvěry ve vztahu. Proto PÍŠEME jen PRAVDU. To znamená, že vědomě Uvádíme pouze informace, kterým věříme. Budovat otevřené vztahy je v souladu s našim životním posláním „Žít v Radosti a Lásce“. Návod na šťastný vztah k sobě a ostatním nám poskytují životní Moudra Afirmací

 

Známe sílu slova a hodnotu důvěry >> Proto píšeme pouze to, čemu věříme.

 

Výrobce & Distributor & Poradenství

Výrobcem je veterinář Dr. Roger Mugford, který v roce 1979 založil v Anglii psí školu Company of Animals se specializací na problémové chování psů. Doktor Mugford vyvíjí ve spolupráci s trenéry a klienty této věhlasné psí školy výcvikové techniky a vyrábí nové pomůcky. Produktové PORADENSTVÍ a distribuci v ČR a SR zajišťuje Tým přírodní lékárny Baron.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: