Jak uzdravit kočku

Pro uzdravení vyčistíme tělo (detoxikace), doplníme živiny a změníme stravu, která je příčinou nemoci.

Vítejte v článku přírodní lékárny „Jak uzdravit kočku“. Lékařem, který kočku může uzdravit je člověk, který ji krmí. ANO >> nesprávná výživa je hlavní příčinou nemocí. Tělo kočky krmené za horka extrudovanými granulemi, konzervami a kapsičkami s umělými vitamíny je plné odpadů a trpí nedostatkem. Pro uzdravení je potřeba tělo vyčistit (detoxikace), doplnit chybějící látky (doplňky výživy) a změnit stravu. Související článek >> Příčiny nemocí koček.

 

Přejeme získání přínosných informací vedoucích k upevnění zdraví Vaší kočky.

Obsah článku

 1. Začněte & Na uzdravení není nikdy pozdě
 2. Tříbodový program uzdravení
  I. Detoxikovat trávicí ústrojí
  II. Doplnit chybějící živiny
  III. Přejít na přirozenou stravu
 3. Realizovat celý program & Trvalé uzdravení
 4. Detoxikační krize & Dočasné zhoršení
 5. Ošetření vnějších příznaků & Pokožka, uši
 6. Je potřeba vydržet & Jiná cesta není
 7. Související článek o zdraví lidí
 8. Pomohl Vám článek & Chcete nás podpořit?

 

 

Pro snadnější porozumění našemu poradenství doporučujeme článek Příčiny nemocí koček.

 

1. Začněte hned & Na uzdravení není nikdy pozdě

Pokud organismus kočky přestaneme zatěžovat nesprávnou výživou, vyčistíme střeva a doplníme chybějící živiny, opraví se její tělo samo (kočka se uzdraví). Proto začněte s programem hned, na uzdravení není nikdy pozdě. Pokud není některý z orgánů kočky nevratně poškozen, dostaví se první radostné výsledky za pár týdnů. Detoxikace, doplnění živin a návrat k přirozené výživě koček je ověřená a jediná cesta ke zdraví.

 

2. Tříbodový program uzdravení

 1. Detoxikovat trávicí ústrojí >> Vyčištění střev. Doplnění dobrých bakterií. Regenerace jater a ledvin.
 2. Doplnit chybějící živiny >> Minerální látky, stopové prvky + ostatní mikroživiny z rostlinných zdrojů.
 3. Přejít na přirozenou stravu >> Z horkem degradovaných granulí a konzerv na syrové maso (BARF).

 

I. Detoxikace trávicího ústrojí

 1. Vyčistit zanesená střeva
  Nejprve vyčistíme zanesená střeva Čističem střev v prášku z pivovarských kvasnic, kůry stromů, bylin a bentonitu, který odstraňuje hnilobný nános. Tento nános (povlak) je živnou půdou pro špatné bakterie a plísně, které produkují toxiny. Očistou ve střevě připravíme příznivé klima pro dobré bakterie. Čistič střev podáváme 2 až 4 týdny. Při delším podávání zbaví čistič střevní trakt i červů (odčervení), včetně jednobuněčných parazitů.

 2. Doplnit dobré bakterie
  Po vyčištění střev podáváme doplněk Aktivní střevo z fermentovaných bylin, který střevům dodává prebiotika (výživa pro dobré bakterie) a probiotika (dobré bakterie). Tím podpoříme střevní mikroflóru a kondici střev. Aktivní střevo podáváme 4 až 6 týdnů. Při dlouhotrvajících potížích nebo chronických nemocech 8 až 10 týdnů. PS: Aktivní střevo je důležitý doplněk každého krmení.

 3. Regenerovat játra, ledviny
  Pro důkladnou regeneraci (očista + zaopatření) orgánů látkové výměny (játra, ledviny) používáme léty osvědčený Čistič orgánů Toxisan, z bioaktivních bylin (kopřiva, ostropestřec, měsíček, maceška, arnika), který podáváme po vyčištění střev společně s Aktivním střevem po dobu nejméně 8 týdnů. Při dlouhotrvajících potížích nebo chronických nemocech 10 až 12 týdnů.

 

Shrnutí postupu detoxikace

 • Nejprve vyčistíme zanesená střeva >> Čistič střev v prášku >> 2 až 4 týdny.
 • Následně doplníme dobré bakterie (probiotika) >> Aktivní střevo >> 4 až 6 týdnů.
 • Současně s doplňováním bakterií začneme regenerovat játra >> Toxisan >> 10 až 12 týdnů.

 

Produkty pro detoxikaci kočky lze prohlížet v Přírodní lékárně zde >> Detoxikace kočky.

II. Doplnění chybějících živin

Vedle přetížení organismu kočky je druhou příčinou nemocí nedostatek živin (chybějící látky). Proto je potřeba chybějící živiny doplnit. Mezi nejdůležitější patří Vitamíny, Minerální látky, Stopové prvky a ostatní mikroživiny z dosud nezdevastovaných rostlinných zdrojů. Bioaktivní doplňky výživy, které organismus ve fázi detoxikace optimálně podporují lze prohlížet zde >> Doplnění živin při detoxikaci kočky.

 

III. Přechod na zdravou výživu

Pro trvalé uzdravení je nezbytné změnit výživu, která je hlavní příčinou nemocí. Proto současně s detoxikací a doplňováním živin převedeme kočku z horkem degradovaných krmiv (extrudované granule, konzervy) na zdravou výživu. Vhodné produkty k Barfování lze prohlížet zde >> BARF zdravá výživa pro kočky.

 

BARF je léčivá výživa koček >> osvědčená terapie při řešení zdravotních problémů.

 

 

3. Realizovat celý program & Trvalé uzdravení

Detoxikací organismu kočky (vnitřní očista) a doplněním chybějících živin (doplňky stravy) dosáhneme pouze dočasného zmírnění nemoci nebo odeznění symptomů zdravotního problému. Pro trvalé uzdravení a pro dosažení nejvyšší možné míry zdraví je potřeba realizovat celý program uzdravení koček. Prioritou je odstranit příčinu nemoci, kterou je nesprávná výživa.

 

4. Detoxikační krize & Dočasné zhoršení

U přetížených koček (dlouho mrtvá krmiva, časté nemoci) můžeme během očistného procesu pozorovat příznaky detoxikace. Například: šlem ve stolici, průjem, zvracení, kožní problémy nebo zápach (kůže, ústa, stolice). Kromě těchto příznaků vnitřní očisty se může dostavit detoxikační krize, kdy se mohou dočasně zhoršit stávající potíže, nebo znovu objevit příznaky dříve potlačovaných nemocí.

 

5. Ošetření vnějších příznaků & Pokožka, uši

Kyselé toxické odpady vylučuje kočka při detoxikaci také pokožkou, což může způsobit kožní problémy. Pro rychlejší odeznění nepříjemných a bolestivých vnějších příznaků očisty na pokožce jako například mokvající boláky, vyrážka nebo záněty uší, které kočku svědí a nutí ji k drbání či škrábání, používáme léty osvědčené, 100% přírodní pečující přípravky, které lze prohlížet zde >> Ošetření kůže, uší.

 

6. Je potřeba vydržet & Jiná cesta není

Projevy detoxikace znamenají, že organismus kočky začal s očistou. Konečně jsou vylučovány toxické odpady. Potíže časem vymizí. Je potřeba vydržet, protože tímto programem jsme na jediné správné cestě k uzdravení. Radujte se z očistného procesu a vydržte. Odměnou je sílící vitalita kočky a návrat zdraví. Lidé se někdy zhoršení příznaků zaleknou a ozdravný program přeruší. Škoda, jiná cesta není.

 

U Barona se řídíme lidovou moudrostí >> Lékař léčí, Příroda uzdravuje.

 

7. Související článek o zdraví lidí

 

Doporučujeme také článek pro lidi >> Zdravá výživa podle šimpanze.

8. Pomohl Vám článek & Chcete nás podpořit?

Pokud jsme informacemi v tomto článku přispěli k nastartování změn vedoucích k upevnění zdraví Vaší kočky, pak se splnil záměr našeho poslání, kterým je šíření informací o přirozeném zdraví koček. Chcete-li naše aktivity podpořit, řekněte o článku lidem, kteří řeší zdravotní problém své kočky. Zde je adresa článku: https://www.baron.cz/clanky-o-zdravi-kocek/jak-uzdravit-kocku/, kterou můžete poslat známým.

 

Dopřejte sobě a vaší kočce doplněk stravy z fermentovaného ovoce a zažijte prasílu přírody.

 

Autor článku: Jaroslav Langer – Zakladatel přírodní lékárny Baron.cz. Zveřejněno: 11. 3. 2012 / Korektury: 21. 10. 2019.