HALTI postroj - hrudní HARNESS Medium

Kód: 2172
Neohodnoceno
414 Kč 342 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Varianta
Možnosti doručení

Originál HALTI výcvikové, výchovné a protitahací hrudní kšíry pro psy HALTI HARNESS od Dr. Mugforda ovládají psa z přední části jeho hrudníku, kde je účinný bod, který má celkovou kontrolu nad psími rameny a umožňuje tak jemné řízení směru pohybu. Pes tak není omezován stahováním krku a nehrozí zde riziko zdravotního poškození v oblasti krční páteře. Výrobce >> Company of animals.

 • Kšíry pro psí rasy jako: bígl, zlatý retrívr, husky.
 • Pro střední psy s obvodem hrudníku 58 až 86 cm.
 • Popruhy z přírodních vláken jsou široké 2 cm.
 • Obojek, ani vodítko nejsou součástí balení.
 • Výrobce Dr. Mugford, který rozumí výchově psů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HALTI postroj >> hrudní HARNESS Medium

 1. Popis konstrukce
 2. Seřízení hrudních kšír
 3. Test správného seřízení
 4. Nasazování již seřízených kšírů
 5. První použití, výcvik a řízení psa
 6. Ultralehké vodítko HALTI ke kšírám
 7. Materiály Halti kšír
 8. Optimální poměr Kvalita & Cena
 9. Autor stránky & Důvěra & Vztah
 10. Výrobce & Distributor & Poradenství

​1. Popis konstrukce

 

Popis konstrukce hrudního postroje HALTI Harness Medium od doktora Mugforda - Company of animals.

 

2. Seřízení hrudních kšír

 1. Prvotní seřízení hrudních kšír HALTI HARNESS je velmi důležité. Seřizují se tři rozměry. Optimální čas na prvotní seřízení je v době, kdy je náš pes v dobré náladě po procházce nebo po hraní. U živějšího psa raději přizveme přidržovacího pomocníka.
 2. Po rozepnutí rychlospojky navlékneme černý hrudní popruh na hlavu psa.
 3. Červený popruh zapneme a sponou u rychlospojky seřídíme vůli na dva prsty.
 4. Karabinu na oku popruhu připneme na obojek psa seřízený na dva prsty.
 5. Černý a červený popruh musí tvořit pravý úhel, který seřídíme sponami na červeném popruhu vpravo a vlevo.
 6. Chromovaný kroužek na černém popruhu musí být uprostřed hrudníku. Seřízení provádíme sponami vpravo a vlevo.
 7. K vodítkovému kroužku připneme vodítko a tahem vyzkoušíme volný pohyb popruhu v průvlakovém kroužku.

 

3. Test správného seřízení

 • Cílem správného seřízení hrudních kšírů HALTI HARNESS je, že černý a červený popruh tvoří pravý úhel a jejich spoj se nachází za ramenním kloubem psa.
 • Optimálně seřízené spony na obou stranách černého popruhu nestahují (při prověšeném vodítku) červený popruh směrem ke slabinám (to by pro psa nebylo příjemné).
 • Spojení černého popruhu s karabinkou na vlastní obojek psa je důležité, protože tím se vytvoří fixace vodítkového kroužku kšírů v nejpřednějším bodě hrudníku psa.
 • Po seřízení provedeme testovací procházku, trochu se i proběhneme, zkusíme sed, leh a případně i skok. Po testu definitivně doladíme seřízení a naše hrudní kšíry jsou připraveny k trvalému užívání.

 

4. Nasazování již seřízených kšírů

Definitivně správně seřízené kšíry po rozpojení rychlospojky nasazujeme navléknutím černého hrudního popruhu na hlavu psa a zapnutím rychlospojky na červeném popruhu dole pod hrudníkem psa.

 

5. První použití, výcvik a řízení psa

 • V prvních dnech používání nových kšír potřebujeme přepínací vodítko s dvěma karabinami. Později, anebo u zvládnutého základního výcviku můžeme psa připínat alternativně jen na zádový kroužek červených kšírů.
 • Ideální je multifunkční ultralehké a vypolstrované přepínací vodítko HALTI TRAINING LEAD, které navrhl Dr. Roger Mugford pro zjednodušení výcviku a pro trénink psů.
 • Větší karabinu přepínacího vodítka připneme k vodítkovému kroužku červeného popruhu navrchu zad mezi lopatkami psa a menší karabinu připneme k vodítkovému kroužku na černém popruhu vpředu na hrudi.
 • Stojíme – li vpravo od svého psa (ve směru chůze), pak levou rukou psa vedeme nebo brzdíme a pravou rukou psa řídíme.
 • Konstrukce hrudních kšírů nám umožňuje „obejmout“ psa za hrudní koš a při stejnoměrném tahu za oba konce vodítka tak máme dobrou možnost svého psa do žádaného směru řídit (kormidlovat).
 • Kšíry můžeme bez školení používat jako pasivní výchovnou pomoc, ale přesto doporučujeme věnovat trochu času alespoň základnímu výcviku psa.

 

6. Ultralehké vodítko HALTI ke kšírám

 • Hlavní předností vodítka je jeho nízká hmotnost. Větší a silnější karabina se připíná na červený popruh, menší a lehčí na černý popruh. Nízká hmotnost karabiny a prověšené části vodítka je důležitá pro přesnost práce s kšíry a pro pohodlí psa.
 • Prošívané měkce vypolstrované vodítko je vyrobeno ze směsi přírodních vláken a polyamidu. Na rozdíl od nylonu při popojetí v dlaní nepálí. V zimně a za deště zůstává stále příjemné.
 • Přepínací vodítko oceníme také při běžných procházkách s jedním či dvěma psy. Krátká délka je ideální pro trénink u nohy, střední pro běžný trénink a dlouhá pro distanční práci.
 • Vodítko HALTI není součástí balení, ale můžete si ho u nás také objednat.

 

7. Materiály Halti kšír

 • Popruhy jsou z hebké a extra pevné směsi přírodních vláken a polyamidu.
 • V místě spojů jsou popruhy měkce polstrovány nepromokavým neoprénem.
 • Kroužky jsou z leštěné chromované oceli bez spojů se zakulacenými okraji.
 • Nítě jsou sedlářské kvality, vlhku odolné, v barvě popruhu.

 

8. Optimální poměr Kvalita & Cena

Tento značkový produkt Company of Animals byl vyroben z nejkvalitnějších materiálů a ručně zpracován podle tradičních postupů. Kritériem výběru materiálů je Pouze 100% Kvalita, která má svoji Cenu. TOP Materiály PLUS umění vytvořit funkční produkt s DLOUHOU  ŽIVOTNOSTÍ je klíčem ke spokojenosti Zákazníků, což potvrzuje Optimální Poměr KVALITA / CENA.

 

Spokojenost zákazníků a růst poptávky přírodních doplňků stravy pro psy a kočky potvrzuje optimální Poměr Kvality a Ceny. Baron.cz

Spokojenost zákazníků a růst poptávky potvrzuje optimální Poměr Kvality a Ceny.

 

9. Autor stránky & Důvěra & Vztah

Autorem této stránky je Tým přírodní lékárny. Známe sílu slova a hodnotu důvěry ve vztahu. Proto PÍŠEME jen PRAVDU. To znamená, že vědomě Uvádíme pouze informace, kterým věříme. Budovat otevřené vztahy je v souladu s našim životním posláním „Žít v Radosti a Lásce“. Návod na šťastný vztah k sobě a ostatním nám poskytují životní Moudra Afirmací

 

V přírodní lékárně Baron.cz známe sílu slova a hodnotu důvěry >> Proto píšeme pouze to, čemu věříme.

Známe sílu slova a hodnotu důvěry >> Proto píšeme pouze to, čemu věříme.

 

Výrobce & Distributor & Poradenství

Výrobcem je veterinář Dr. Roger Mugford, který v roce 1979 založil v Anglii psí školu Company of Animals se specializací na problémové chování psů. Doktor Mugford vyvíjí ve spolupráci s trenéry a klienty této věhlasné psí školy výcvikové techniky a vyrábí nové pomůcky. Produktové PORADENSTVÍ a distribuci v ČR a SR zajišťuje Tým přírodní lékárny Baron.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: