BARF granule pro psy

BARF granule pro Psy a Kočky Fit-Crock lisované za studena jsou recepturou, širokým složením a dobou trávení koncipovány také pro částečný BARF (granule + maso). Kromě masa a ryb obsahuje Fit-Crock hodnotné rostlinné složky s vlákninou pro čistá střeva + Byliny, Mořské řasy a Kvasnice, které Zvyšují výživové zaopatření našich Psů a Koček. BARF granule Fit-Crock podáváme samotné (suché či namočené) nebo jako částečný BARF >> zamíchané v mase, nebo Ráno granule a Večer maso, anebo podáváme pár dní jen granule >> Video o BARF granulích. Výrobce >> cdVet.de / Poradenství >> Tým přírodní lékárny.

Které granule vybrat & Částečný BARF s masem

  • Štěně Jehněčí >> Více vápníku, bílkovin, vitamínů a živin >> Více energie pro štěňata a mladé psy v době růstu.

  • Basic Hovězí >> Základní TOP receptura zdravé výživy s hovězím masem pro běžně aktivní zdravé dospělé psy.

  • Classic Jehněčí >> Pro běžně aktivní zdravé dospělé psy s jehněčím, také pro alergické psy, nebo citlivé jedince.

  • Sensitiv Jehněčí >> Nízký alergenní potenciál, také při citlivém zažívání, nadváze a jiných potížích (BEZ obilnin).

  • Active Jehněčí >> Více energie pro lepší kondici, také pro aktivnější, sportovní nebo lovecké psy (BEZ obilnin).

  • Speciál Hovězí >> Odlehčená dieta s mrkví a ovocem, také alergie, nadváha, trávicí a zdravotní potíže (bez pšenice).

  • Premium Kachní >> Vhodné zpestření jídelníčku, také při nechutenství, alergii a zdravotních potížích (BEZ obilnin).

  • Energy & Lac >> Doplňkové krmivo při zvýšené potřebě Energie >> Nemoc / Zátěž / Březost / Laktace (BEZ obilnin).
     


Suchá nebo namočená?

Za studena lisované granule Fit-Crock (na rozdíl od extrudovaných) v žaludku nebobtnají. Proto je můžeme bez obav z přetočení žaludku podávat suchá. Pro lepší pochutnání, nebo psům se špatnými zuby granule na 20 až 40 minut namočíme (zalijeme vlažnou převařenou vodou). Namočené granule intenzivněji voní a navíc do nich můžeme snadněji přimíchat mleté syrové maso nebo doplňky výživy >> Citlivým či nemocným psům namočené granule šetrně ohřejeme na 34 až 37 °C.
  


Částečný BARF s masem

Granule Fit-Crock podáváme samotné nebo jako částečný BARF >> Ráno granule / Večer maso. Vhodné jsou také pro BARF pauzu, kdy v rámci dnů až týdnů krmíme jen maso a pak jen krmivo (například na dovolené). Také můžeme namočený Fit-Crock promíchat s masem. Přikrmování 30 až 50 % masa k Fit-Crocku zvyšuje bioaktivitu výživy s výsledkem lepší kondice a pevnějšího zdraví psů >> Proto přikrmování masem doporučujeme.
 


Kritéria k výběru druhu granulí

Druh granulí lisovaných za studena vybíráme podle životní situace svého psa >> Stáří / Aktivita / Citlivost / Zdravotní stav. Při citlivostech nebo zdravotních potížích se osvědčily granule „BEZ obilnin“ s jehněčím nebo kachním masem (nižší alergenní potenciál). Tyto granule vhodně zpestřují jídelníček také prosperujícím psům (rozšíření spektra živin). Proto občasnou změnu granulí s jiným druhem masem doporučujeme.
 


Výrobcem granulí je léčitel zvířat

Tvůrcem receptur a výrobcem za studena lisovaných granulí Fit-Crock je přírodní léčitel zvířat pan Clemens Dingmann >> zakladatel společnosti cdVet.de Natürliche Tiergesundheit (Přirozené zdraví zvířat). Společnost cdVet je od roku 1998 lídrem na trhu 100% přírodních krmiv, doplňků stravy a produktů pro péči o zvířata, které lze prohlížet na stránkách cdVet.de nebo v přírodní lékárně pro psy a kočky na baron.cz.
 


Optimální složení podle BARFu

Základem výroby zdravých krmiv je znalost přirozené BARF výživy psů. Proto granule Fit-Crock obsahují kvalitní maso a rostlinné složky s podílem volně rostoucích vysoce bio aktivních bylin (Kopřiva, Pampeliška, Březové listy, Ostropestřec mariánský). Pro široké výživové zaopatření psů obsahuje Fit-Crock také mořské ryby, semínka, klíčky, mořské řasy a za studena lisované oleje >> Optimální složení podle BARFu.
 


Přírodní granule bez chemie

Přírodní granule Fit-Crock neobsahují žádné syntetické látky >> přidány nejsou umělé vitamíny, minerální látky, konzervanty ani žádná ochucovadla (sůl, cukr, glutamáty). Fit-Crock neobsahuje žádná laciná plniva (kůže, kafilerní produkty, odpady z potravinářského průmyslu) >> složeny jsou výhradně z přírodních surovin vysoké kvality, které jsou ve složení korektně deklarovány >> Poctivá kvalita bez chemie pro zdraví psů.
 


Šetrné lisování za studena do 42°C

Syrové masové a rostlinné složky pro granule Fit-Crock se pomalu šetrně usuší, hrubě namelou a pak se podle receptury smíchají a zvlhčí vodou. Pro udržení formy válečků se přidá škrob z topinamburů (přírodní pojivo) a směs se za studena (při teplotě do 42 °C) protlačí přes trubkové koncovky lisovacího stroje. Vylisované tyčinky se po uschnutí lámou na menší kousky >> Šetrná výroba zachovává bio aktivitu, výživové hodnoty, přirozenou chuť a vůni.
 


Více informací o granulích

Texty výše na této stránce jsou ukázkou 4 odstavců z článku První granule pro psy bez umělých vitamínů, který má celkem 17 odstavců.

 

Zobrazit celý text

 

Ke granulím přidáváme Vitamíny + Probiotika
 

Pro kompletní zaopatření a zvýšení Bioaktivity výživy psa podáváme ke granulím Fit-Crock dva důležité doplňky stravy. Prvním je Fit-BARF Micro Mineral >> Přírodní vitamíny a minerální látky. Druhým doplňkem je Fit-BARF Střevní flóra, která dodává dobré bakterie (Probiotika) z fermentovaných bylin pro zdravou střevní mikroflóru s výhodou lepšího trávení a silnější imunity.