Částečný BARF >> maso a granule

Vítejte v článku přírodní lékárny „Částečný BARF psů“, který je alternativou zdravé BARF výživy (syrové maso a rostlinný podíl). Částečný BARF kombinuje maso a granule lisované za studena (například ráno granule a večer maso). Výhodou je snadnější a širší zaopatření výživy z více zdrojů a jednoduché doplnění rostlinného podílu z granulí Fit-Crock (vláknina, vitamíny, minerály). Související článek >> Jídelníček syrové stravy BARF.

 

clanek-castecny-barf-uvod

Kombinace: ráno za studena lisované granule + večer maso

 

Obsah článku

  1. Přechod z granulí >> Lepší kondice a zdraví
  2. Které granule vybrat >> Lisované za studena
  3. Nevhodné granule >> Extrudované za horka
  4. Jak maso a granule kombinovat >> Jak nám vyhovuje
  5. Suché, namočené, teplé >> Lepší chuť
  6. Přechod na částečný BARF >> Pozvolna či hned?
  7. Přidáváme dva doplňky >> Minerály a Probiotika

 

 

1. Přechod z granulí >> Lepší kondice a zdraví

Přechodem z tepelně zpracovaných extrudovaných granulí, konzerv a kapsiček na částečný BARF docílíme zvýšení BioAktivity krmení (životní energie). To je základ zdravé výživy (zvířata si potravu nevaří). Podíl 30 až 50 % masa a 50 až 70 % granulí zlepšuje kondici a zdraví psů až o 80 %. Částečný BARF je tak osvědčená prevence, dobrá volba zdravé výživy a funkční pomoc při řešení zdravotních problémů našich psů.

 

2. Které granule vybrat >> Lisované za studena

Pro částečný BARF v přírodní lékárně doporučujeme granule Fit-Crock bez umělých vitamínů. Lisují je za studena u důvěryhodného výrobce cdVet.de, a svou recepturou, složením a dobou trávení jsou koncipovány také pro částečný BARF. Kromě masa obsahují Fit-Crock hodnotné rostlinné složky s přírodními vitamíny, minerály a vlákninu pro čistá střeva PLUS probiotické kvasnice. Tím široce zaopatřují výživové potřeby psů i v oblasti rostlinné části BARF výživy.

 

Článek - První granule bez umělých vitamínů

BARF granule pro psy

 

3. Nevhodné granule >> Extrudované za horka

Extrudované granule (levné i drahé) obsahují umělé vitamíny a jsou tepelně zpracovány za vysokých teplot. Horko degraduje životní energii (BioAktivita), vitamíny, enzymy a přispívá k překyselení organismu. Extrudované granule zanáší střeva lepivým nánosem, který omezuje vstřebávání živin a je živnou půdou pro parazity. Navíc jsou tyto granule tráveny déle než maso, což při částečném BARFu může způsobovat trávicí potíže. Více informací nabízí článek Rozdíly mezi granulemi.

 

4. Jak maso a granule kombinovat >> Jak nám vyhovuje

Zaopatření kompletní výživy (vše, co pes potřebuje) akceptuje organismus v časovém rozmezí týdnů (2 až 4). Proto všechny živiny nemusí být v každé denní dávce. Maso a za studena lisované granule podáváme tak, jak to nám, nebo našemu psovi vyhovuje. Například Pár dní jen granule a pár dní jen maso, nebo ráno granule a večer maso, nebo granule smícháme dohromady s masem.

 

5. Suché, namočené, teplé >> Lepší chuť

Lisované granule Fit-Crock po navlhčení v žaludku nebobtnají. Proto je můžeme podávat suché. Pro lepší pochutnání a psům se špatnými zuby granule namočíme. Namočené (a teplé) granule intenzivněji voní, a můžeme do nich snadněji přimíchat mleté syrové maso nebo doplňky výživy >> Citlivým či nemocným psům namočené granule šetrně ohřejeme na 34 až 37 °C.

 

namocene-a-teple

Namočený a teplý pokrm lépe voní + zvyšuje příjem tekutin.

 

6. Přechod na částečný BARF >> Pozvolna či hned?

Přejít na částečný BARF z doma vařených nebo hotových krmiv (extrudované granule, konzervy, kapsičky) můžeme u zdravého psa hned. U psů s citlivým zažíváním, při nemoci nebo zdravotních problémech začínáme částečný BARF 1 až 3 týdny jen se samotnými granulemi, které namáčíme a ohřejeme. Pak začneme pozvolna přidávat také maso, které můžeme zpočátku mírně povařit nebo ochutit vývarem, zeleninou, nebo bylinkami.

 

7. Přidáváme dva doplňky >> Minerály a Probiotika

Pro optimální zaopatření přidáváme ke granulím Fit-Crock a k masu dva důležité doplňky výživy. Prvním je Micro Mineral, který dodává přírodní vitamíny, organické minerály a stopové prvky. Druhým doplňkem, který obsahuje dobré bakterie (ProBiotika) pro vyváženou střevní mikroflóru, a pro lepší trávení je Střevní flóra z fermentovaných volně rostoucích bylin.

  

Krmení na dovolené >> BARF na cestách

Užitečnou výhodou částečného BARFu je také snadnější krmení na dovolené. Pes není zvyklý pouze na maso, proto mu nedělá problém přijímat několik dní jen granule. Zároveň je dobře zaopatřen a pokud máme tu možnost, můžeme pro zpestření přikrmovat i syrové maso. Kuřecí křídla, kostra, krky nebo jiné druhy masa jsou dostupné v potravinových obchodech prakticky kdekoliv.