Maso pro kočky z volného chovu

Jako partneři přirozeného zdraví z přírodní lékárny rozumíme výživě koček. Proto dodáváme pouze 100 % kvalitní maso pro kočky ze zvířat z volných chovů od německé společnosti PAEX bratří Clausenových. Absence kafilerních produktů a laciných plniv v masech od Barona garantuje optimální pomoc také při zdravotních potížích. Pro vyvážený BARF koncept „Celá kořist“ jsou v nabídce také masa pro kočky KOMPLET.

Která masa máme krmit

Optimální výživové zaopatření koček lze dosáhnout krmením syrového masa, které obsahuje hodně svaloviny, částečně také kosti a chrupavky, a spíše méně vnitřností. Zelené neprané dršťky kočkám spíše nechutnají, i když jsou zdravé a vhodné i pro ně. Mezi vhodná masa se řadí drůbeží a králičí, ale můžete krmit také hovězí maso.

Vyvážený BARF koncept

Pro vyvážený BARF koncept „Celá kořist“ jsou v nabídce masa pro kočky KOMPLET, která obsahují svalovinu, vnitřnosti a také chrupavčité kosti. Složením jsou masa KOMPLET koncipována pro dlouhodobé krmení koček. Dále nabídka obsahuje zelené neprané dršťky, ty ale pro kočky spíše nedoporučujeme (hlavně pro ty vybíravé).

Kolik masa máme krmit

Běžně aktivním domácím kočkám dáváme přibližně 2,5 až 4 % z ideální hmotnosti zvířete na jeden den, což u kočky o hmotnosti 4 kg představuje 100 - 160 gramů masa. Množství masa volíme podle životní situace kočky (zdravotní stav, věk, zátěž). Při přechodu na syrové maso doporučujeme začít krmit spíše menším množstvím, a podle toho, jak bude kočka prospívat, u tohoto množství zůstat, nebo ho navýšit. Kočku je lepší krmit častěji během dne, např. 2 až 3krát denně.

Proč doplňky výživy k masu

Na rozdíl od zvířat z volné přírody nemají kočky domácí (a kočky městské) vždy přístup k širokému spektru volně rostoucí potravy resp. vlákniny (tráva, byliny, luční květy, ovoce, listy stromů, kůra), která podporuje čištění střev, a kupované maso nemusí vždy obsahovat dostatek živin (vyčerpaná půda), kočky v zátěži navíc mají větší potřebu mikrovýživných látek. Proto lze k masu pro kočky přidávat chybějící živiny a minerální látky + dobré bakterie pro střevní floru. Funkční doplňky pro kompletní zaopatření koček najdeme v nabídce Doplňky výživy.

O výrobci masa pro psy a kočky

Maso dováží Baron od bratrů Lorenze a Wellema Clausenových z Německa, jejichž společnost PAEX je u chovatelů psů v Evropě známa svojí poctivou kvalitou (www.paex.de). Jako vyučení řezníci provozovali bratři rodinné řeznictví, kde odřezky masa prodávali lidem pro jejich psy. Stoupající zájem rozhodl >> v roce 1996 využili bratři Clausenovi své znalosti o zdravé výživě psů a zahájili výrobu masa pro psy a kočky.

Kdy a jak maso posíláme

Ve fóliových vaničkách vakuově balené maso pro kočky posíláme uvnitř ČR od pondělí do středy (dodání do 24 hodin). Na Slovensko neposíláme (riziko rozmražení). Maso je zmraženo na minus 18 °C v thermo obalu, a vydrží zmrzlé až 48 hodin. Díky thermo balení vydrží maso po rozmražení ještě 1 až 2 dny zachlazené a nezkažené. Proto ho můžeme i při zpožděném dodání bezpečně krmit nebo znovu zamrazit.

Výhody masa pro kočky od Barona

 • Rozumí výživě – Lidé z Barona rozumí přirozenému zdraví a tím správné výživě koček.
   
 • Umějí poradit – Hodnotným přínosem je poradenství – lidé z Barona umí poradit.
   
 • Koncept z lékárny – Koncept „Celá kořist“ (maso, vnitřnosti, kosti) pro kompletní BARF.
   
 • Poctivý výrobce – Výrobcem masa je společnost PAEX známá svojí poctivou kvalitou.
   
 • Z volného chovu – Zvířata výhradně z volných chovů krmených přirozenou stravou.
   
 • Žádná laciná plniva – Masa od Barona neobsahují laciná plniva, ani kafilerní produkty.
   
Zobrazit celý text


K masu přidáváme Minerály a Probiotika

Pro kompletní zaopatření výživy koček podáváme k syrovému masu dva důležité doplňky výživy. Prvním je Fit-BARF Mineral (organické minerální látky, stopové prvky, vitamíny). Druhým doplňkem je Fit-BARF Střevní flóra, která dodává dobré Bakterie >> Probiotika z fermentovaných bylin pro zdravou střevní mikroflóru s výhodou lepšího trávení a silnější imunity. Oba doplňky najdeme pod modrými odkazy, nebo na konci této stránky.