Roztoči u kočky - jak se jich zbavit

Tato nabídka přírodní lékárny představuje 100% přírodní přípravky na roztoče u kočky. Jejich základem jsou éterické oleje a výtažky z bylin, které hubí, nebo svou vůní odpuzují roztoče (citronový eukalipt, citronová tráva). Aplikují se krátkodobě přímo na postiženou oblast, nebo okolí zvířete. Jsou vhodné i pro koťata, protože neobsahují chemické látky. Výrobce >> cdVet.de / Poradenství >> Tým přírodní lékárny.

Který produkt vybrat?

Roztoči u koček

Dokud kočka nemá zdravotní problémy a její pokožka a srst je v dobrém stavu, většinou nemá s roztoči potíže. Oslabená imunita nebo potíže s látkovou výměnou způsobují větší náchylnost k napadení některým z nejznámějších roztočů (svrab, trudník, sametky, čmelíkovci).

Jak se zbavit roztočů 

Důležité je dostatečně dlouho ošetřovat nejen zvíře, ale i okolí, kvůli různým vývojovým stádiím – roztoči by se mohli opět přemnožit. K tomu lze využít produkty, které obsahují účinné éterické oleje nebo prášek křemelinu, který roztoče odstraní mechanicky.

Vyprat pelíšek

Pro čisté okolí bez roztočů je důležité kontaminované textilie a pelíšek kočky vyprat při teplotě minimálně 60 °C nebo zamrazit aspoň na 12 hodin. Koberce a podlahu luxujeme po dobu boje s roztoči jednou až dvakrát denně. Sáček vysavače hned po vysání vyhodíme do popelnice (mimo domov).

Prevencí proti roztočům je zdravá výživa

Roztoči a ostatní parazité vyhledávají přednostně kočky s oslabenou imunitou z nepřirozené výživy. Jejich pokožka detoxikuje odpadní látky a pokrývá se sekretem, který roztočům voní a je jim živnou půdou. Prevencí proti roztočům je přechod z granulí a konzerv (mrtvá strava) na zdravou syrovou BARF výživu (živá strava). Benefitem změny výživy je pevnější zdraví kočky.
 

Zobrazit celý text